Ante Zovko • subota, 20.04.2013.

Minimalnom pobjedom na gostovanju kod Fulhama Arsenal je barem privremeno preuzeo treću poziciju Premier lige nakon prvih utakmica 34. kola. Sunderland se približio ostanku srušivši Everton kojem će, čini se, Liga prvaka ostati nedosanjani san. Novim porazima Reading i Queens Park Rangers praktički su se oprostili od Premiershipa.

Arsenal je zasad treći, ali teško da će se tu dugo zadržati jer Chelsea ima dvije utakmice manje, kao i Tottenham. Međutim, vrijedni su to bodovi za sjevernolondonsku momčad uoči ogleda s Manchester Unitedom na Emiratesu. Mladen Petrić odigrao je posljednjih pet minuta susreta.

Arsenal je imao olakšan posao na Craven Cottageu jer je Steve Sidwell već u 12. minuti zaradio crveni karton zbog ružnog starta na Arteti. I nakon što je Giroud u 35. minuti pogodio stativu, Per Mertesacker dovodi Topnike u vodstvo u 44. Koscielny je vratio loptu pred gol poslije nabačaja iz slobodnog udarca, a njemački stoper glavom iz blizine pogađa za 1:0.

I s igračem manje Fulham je nekoliko puta opasno prijetio i zaslužio izjednačenje. Gosti su bili ne posebno konkretni s Walcottom i Rosickyjem u sastavu.

Pokušao je Wenger promijeniti dinamiku uvođenjem Podolskog i Wilsherea, ali Fulham je poslije toga zaigrao bolje, počeo pritiskati i u 78. pronašao put do gola. Ali iz zaleđa. Manoljev je gurnuo loptu u mrežu kad je Szczesny ispustio loptu poslije slobodnog udarca Ruiza, no u nedozvoljenoj poziciji.

U sudačku nadoknadu momčadi su ušle brojčano izjednačene jer je i Giroud neoprezno naletio na Manoljeva i pokupio izravno isključenje. Stanje na terenu nije se zbog toga bitno promijenilo i Topnici su upisali vrijednu pobjedu koju neće dugo pamtiti.

Sunderland je s 1:0 protiv Evertona upisao svoju drugu uzastopnu pobjedu i napravio veliki korak prema osiguranju ostanka, a za Everton bi ovaj poraz mogao biti kraj nada o plasmanu u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Za drugu pobjedu pod vodstvom Paola Di Canija bio je dovoljan pogodak Sessegnona u posljednjim trenucima prvog dijela, za koji veliku krivicu snose gostujući igrači. Baines je izgubio loptu na vlastitoj polovici, a Howardu je potom proklizala kroz rukavice. Nikica Jelavić igrao je od početka drugog poluvremena.

Pobijedi li kojim slučajem Aston Villa Manchester United u ponedjeljak, Queens Park Rangersi i Reading bit će i matematički drugoligaši. Londonska momčad izgubila je zadnju šansu za spas nakon pobjede Stoke Cityja 2:0 na Loftus Roadu. Harryja Redknappa prema drugoj ligi gurnuli su njegov bivši napadač Peter Crouch te Jon Walters iz jedanaesterca.

Dva Bennetta, Ryan i Eliott, praktički su okončali sve nade Readinga u ostanak u pobjedi Norwicha 2:1. Pobjednički pogoci pali su u 50. i 52. minuti i pomaknuli Kanarince na sedam bodova od zone ispadanja. Garath McCleary sjajnim je pogotkom s 25 metara vratio nadu gostima, no ona je bila pretanka.

Wigan se našao u jako teškoj situaciji poslije poraza 0:2 od West Hama na Upton Parku, s tri boda manje od Aston Ville, ali s istim brojem utakmica. Čekićari su produžili niz neporaženosti na pet susreta zahvaljujući pogocima Jarvisa u 21. i Nolana u 80. minuti.

Newcastle je propustio gotovo osigurati ostanak pobjedom kod West Browmich Albiona. Gouffran je u osmoj minuti donio vodstvo Svrakama golom glavom iz blizine na Cisseovu asistenciju, no morale su se zadovoljiti tek bodom poslije sjajne akcije domaćih u 63. koju je zaključio Jones.

Southampton je produžio niz neporaženosti na šest utakmica s 0:0 u Swanseaju koji je bez pobjede već petu utakmicu, ali i bezbrižan u sredini poretka. Svecima je bod bio itekako dobar jer su tako povećali razliku u odnosu na Wigan na osam bodova, ali s utakmicom više od Laticsa.

• Obrisan korisnik29.04.2013. u 04:57
    a ako arsenal ne zasluzuje, ko ga to molim te zasluzuje? idi majmune nick ti sve govori
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 11:06
    najljepsa vijest je ta sto je giroud dobio crveni pa ga vise ne moram gledat do kraja sezone....
  • Obrisan korisnik20.04.2013. u 21:27
    ne zaslužuje arsenal treće mjesto
  • arsenal-lover20.04.2013. u 19:59
    Dobro je, liga prvaka gotovo sigurna jer Tottennham (Garreth Bale Albion) u dvije neodigrane utakmice treba pobijedit i Chelski i City da bi preskočio Arsenala. A Čelski ko jebe, mogu i završit ispred Arsenala, dokle god imaju mjesto u LP.