Premiership, 34. kolo, 21.04.2013, 17:00 h
Liverpool
Liverpool 2:2 Chelsea
Chelsea

Josip Tolić • nedjelja, 21.04.2013.

Posljednji nedjeljni susret 34. kola Premier lige između Liverpoola i Chelseaja na Anfieldu završio je bez pobjednika (2:2). Susret je obilježio incident u kojem je Luis Suárez ugrizao Branislava Ivanovića i prošao nekažnjeno, a sam Urugvajac pobrinuo se postati prvo ime dvoboja zahvaljujući asistenciji i golu.

Nevjerojatna utakmica na Anfieldu zaključila je nedjeljni program 34. kola Premiershipa. U jednom od dva derbija Liverpool i Chelsea podijelili su bodove iako je strijelac izjednačujućeg pogotka za domaćine Luis Suárez davno prije toga trebao biti u svlačionici.

Domaćin je bolje krenuo u susret i već u petoj minuti stvorio dobru priliku preko Johnsona koji je prevario Čecha, ali ipak nije uspio pogoditi okvir. Chelsea je uzvratio u 20. minuti pokušajem Ramiresa koji je bio najava za otvarajući pogodak šest minuta potom. Na udarac iz kuta s desne strane najbolje reagira Óscar i prosljeđuje loptu u prvi kut Reinina gola.

Mreže su mirovale sve do početne faze nastavka, kada su Redsi dvaput pogodili okvir gola. Jednom je to bilo doslovno, nakon Sturridgeva šuta lopta je odsjela na vratnici, a u 52. minuti bivši igrač Chelseaja sjajno je reagirao na ubačaj Suáreza s desnog boka i poravnao rezultat.

Urugvajčev šou nastavio se samo tri minute potom, ali je ovaj put bio u negativnoj ulozi. U vlastitom je šesnaestercu igrao rukom što je rezultiralo kazneni udarac za goste koji je realizirao Eden Hazard.

U 69. minuti dogodio se nesvakidašnji trenutak. U koškanju u Chelseajevu kaznenom prostoru Suárez je za rame ugrizao Ivanovića, no nitko od sudaca to nije vidio. Taj propust pokazat će se i presudnim u konačnom ishodu.

Liverpool je, naime, u samoj završnici pritisnuo europskog prvaka. Shelvey se mogao proslaviti da je pet minuta prije kraja iz blizine uspio promašiti nemoguće, a duboko u sudačkoj nadoknadi Luis Suárez glavom je postavio konačnih 2:2. Bod vjerojatno neće zadovoljiti nikoga, ali će više koristiti Chelseaju koji je zadržao četvrto mjesto, a Liverpool je ostao stabilan na sedmom.

• ElKun1022.04.2013. u 10:57
    Ne brini, nećeš dugo biti ni na Sportnetu. Pričekaj koji sat dok moderatori ne pročitaju komentare..
    ElKun10
  • Obrisan korisnik22.04.2013. u 00:42
    šta pričaš glupostijedino zadržavanje je bilo od Bertranda kada je aut izvodio 10 sekundi...ali svejedno, negdje oko 96:10 igrači Chelseaja su ispucali loptu skroz do Reine i sudac nije svirao kraj, nego je pustio igru skroz do negdje 96:40 kada je Liverpool dao gola pitanje je i odakle je izvukao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.04.2013. u 00:22
    Ajde prestani blamirati sebe i druge koji navijaju za United. Svašta majka rodi...
  • Obrisan korisnik21.04.2013. u 23:12