Split na "juniorski pogon" pobijedio Alkar na Gripama, Kraljević bez promašenog bacanja

S Gripa:Bernard Jurišić • srijeda, 24.04.2013.

Još jednu utakmicu Splićani su odigrali bez svih najiskusnijih igrača i ubilježili pobjedu protiv Alkara. Filip Kraljević dominirao je u prvom poluvremenu, ali ključne role u pobjedi Splita odigrali su početkom četvrte četvrtine juniori Paolo Marinelli i Ivan Bender...

Splićani su okršaj sa svojim najbližim susjedom otvorili držeći laganu prednost, koja je dosezala maksimalnih plus sedam (14:7, 23:16). U završnici prve četvrtine Alkar je izjednačio (26:26) i vratio utakmicu u egal.

Tandem bivših igrača Splita Gaurina - Bilić, uz šutersku podršku Luke Žitka i u drugoj je četvrtini Splićanima stvarala najviše problema. Domaća momčad, opet bez ijednog od starijih igrača (Subotić i Mimica bili su na klupi, ali nisu ulazili), odgovarala je gostima uglavnom preko Kraljevića, koji je u prvom poluvremenu ubacio već 20 poena, pogodivši pritom svih deset slobodnih bacanja. Na poluvrijeme se otišli s prednošću Žutih 52:48.

I treća četvrtina donijela je nastavak neizvjesne borbe u kojoj su domaćini i dalje držali prednost na svojoj strani. Alkar je u 27. minuti spustio zaostatak na 60:58, ali dobra rola juniora Ivana Bendera pomogla je Splitu da u posljednju četvrtinu uđe s pet poena prednosti (65:60).

Posljednji period Splićani dobro otvaraju i to na krilima svojih najmlađih igrača. Najprije Marinelli krade loptu i zarađuje nesportsku Žitka, da bi nakon soloakcije Sobina Benderova, pa Marinellijeva trica zaokružile seriju Splita na 14:0 za najveću prednost 77:60 u 35. minuti. Bilo je jasno da je pobjednik definitivno odlučen.

Filip Kraljević završio je utakmicu s 27 poena i sedam skokova, uz pogođenih svih 13 slobodnih bacanja. Ivan Bender je ubacio 13 poena uz 10 skokova, Marinelli devet poena uz četiri asistencije, kapetan Sobin devet poena uz 12 skokova. Kod Alkara su najefikasniji bili Gaurina i Bilić s po 17 poena.

Mladen Erjavec, trener Splita: "Drugo poluvrijeme smo odigrali jako čvrsto, Bender nam je donio čvrstinu i skok, igrao je vrlo jednostavno i to nam je trebalo. On i Marinelli su nam dali širinu koju nismo imali protiv Kvarnera i nadam se da ćemo i dalje nastaviti ovako. Agresivnost i čvrstinu imamo, ali pitanje je samo koncentracije. Kad je koncentracija dobra, onda mi igramo jako dobro, dobro trčimo, radimo razliku vrlo brzo."

Damir Milačić, trener Alkara: "Teško je nakon sedam poraza i tri praktično dobivene utakmice dizati ekipu. Problem nam je skok, tu uvijek imamo desetak poena minusa, tu imamo puno problema u ovoj ligi. Neću reći da smo zadovoljni samo time što smo ušli u Ligu za prvaka, na kraju se broje pobjede i nadam se da ćemo nekoga i pobijediti. Čestitam Splitu na zasluženoj pobjedi."

• Obrisan korisnik26.04.2013. u 15:16
    Nisan reka da je to u redu niti kulturno,ali kažen da je od 500 sinjana njih 20 to vikalo,sta s jedne strane nije u redu ali opet to je samo šačica njih kad pogledaš koliko je došlo sinjana..Ostali su bili više nego korektni valjda si i sam toga svjestan..O razglasu nebi raspravlja jer svak ima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 19:48
    Misliš li da je u redu šta je tih 20 ljudi vikalo "malo vas je pi*kice" i šta rade tenzije između dva prijateljska grada? Nije tenis ali na Gripe dođe i Tornado, navijaju za svoje i nikad od njih nisam čuo da su uputili iti jednu ružnu riječ prema Splitu i ljudima u dvorani. Tih 20 ljudi sramoti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 17:40
    Dobro si stavia gostujućih pod navodnicima jer se na tribinama nije znalo ko je domaćin a ko je gost.Mislin da je navijanje bilo regularno osim onih"malo vas je pi*kice i još par pisama" ali nikad nemoš zabranit 20-orici da viču takve stvari..ja samo zelin rec da je sinjana bilo na više od pola... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 14:36
    Di si prijatelju, kako ovaj put komentiraš ponašnje "gostujućih" navijača na Gripama?
  • Obrisan korisnik25.04.2013. u 14:04
    Vidim da ste već pokopali Vuju !!! Pa i klub. Več se igramo menađera i selimo tu djecu po drugim klubovima. Jel moguće da nekog veseli da sav ovaj napor da se klub stavi na zdrave temelje propada. Stvarno je deprimirajuće gledat kako nitko u Splitu ili Hrvatskoj ne želi pomoći Vujčiću i onih par... [više na forumu]