Cedevita u utakmici s puno koševa svladala Zagreb

Iz Doma sportovaEdvard Burić • subota, 27.04.2013.

Cedevita je u devetom kolu Lige za prvaka došla do sedme pobjede. Dobar otpor u Domu sportova pružio je Zagreb, ali više od časnog poraza nije mogao. Momčad Jakše Vulića slavila je 94:87.

Cedevita je u utakmicu ušla kvalitetnije i povela 7:0 preko Bilana i Tomasa. Nakon minute odmora i četiri odigrane, Mravi upisuju svoje prve koševe (7:2). Domaći nastavljaju igrati bolje i tricom Tomasa vode 24:13. Izgledalo je kao rutinsko odrađivanje posla sa strane Vitamina. Prva četvrtina završava 24:17 s četiri koša Marka Cara.

Cedevita koja je igrala bez Sutona, ali i Braceyja Wrighta ima i 30:19. Ipak, Car ubacuje tricu za 30:25, a onda mu se priključuje Novačić realiziranim slobodnim bacanjima za 34:30. Gosti su do poluvremena najbliže bili kod 42:40, a na odmor se otišlo s 45:42.

Cedevita je igrala u nižoj brzini, a borbeni gosti nisu dozvoljavali velik rezultatski minus. Kod domaćih bi kapetan Marino Baždarić koji put podviknuo na suigrače, ali bez većeg učinka.

Preko Halilovića Zagreb smanjuje na 47:46 i prijeti, a onda Cedevita malo dodaje gas i preko Bilana ima 56:48. Uporni Mravi tricom Krapića vraćaju zanimljivost utakmici (60:57). Nakon 30 minuta bilo je 70:62.

U posljednjoj četvrtini Vitamini nisu dozvolili iznenađenje iako je Zagreb prijetio preko Cara i Krapića. Gosti su bili na 78:74, ali Cedevita ubacuje nekoliko dalekometnih šuteva i stvara dvoznamenkastu razliku (86:74).

Za kraj je Garma ubacio tri trice, smanjio na 90:87, ali vremena za veći pritisak nije bilo. Na kraju je promašio četvrtu tricu, a Cedevita je slavila 94:87.

Kod Cedevite Šuput je ubacio 16 koševa. Bilan je dodao 15 poena, a Baždarić je postigao 14 koševa (četiri trice). U sastavu Danijela Jusupa Krapić je postigao najviše koševa - 22 (šest trica iz osam pokušaja), a Halilović je ubacio 20 poena.

• pikepiletina29.04.2013. u 11:43
    treneri Cedevite jednostavno vole napucavati trice, a to je odlika neorganiziranog napada.