Jolly JBŠ nadigrao Splićane i napravio važan korak prema četvrtoj poziciji

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 27.04.2013.

Košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik zabilježili su i petu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi za prvaka. Na svom su Baldekinu sa 70:61 pobijedili Splićane i trenutno su na četvrtoj poziciji na tablici koja vodi u doigravanje. Šibenčani su se vrlo rano odvojili, tri četvrtine igrali vrlo dobro i imali veliku prednost, da bi u zadnjoj dionici igre malo posustali, no, konačna pobjeda nije bila ugrožena. Gosti su tek uspjeli smanjiti na konačnih minus devet (70:61).

Velićeva momčad sjajno ulazi u utakmicu. Na krilima Ronalda Rossa i Dina Butorca vode s 12:4 u četvrtoj minuti. Butorac je već u petoj minuti imao deset koševa, a jednu je tricu postigao s devet metara s istekom napada. Jedini splitski strijelci bili su Sobin, Kraljević i Bender.

Rezultatom 23:11 ušlo se u drugu četvrtinu. Nakon što je Sobin ubacio šest koševa uzastopce, a Split došao na 23:17, Jolly je napravio seriju 9:0 i došao do +14 (31:17). Sobin, jedini raspoložen igrač u splitskim redovima, zadavao je velike probleme domaćem sastavu, a svoje držao da ne potonu u još veći zaostatak. Upravo Sobin sa 16 koševa, odnosno Bender s pet i Kraljević s četiri koša bili su jedini strijelci gostujuće momčadi u cijelom prvom poluvremenu.

S +15 Jollyja (40:25) krenulo se u nastavak susreta. Splićani postižu samo jedan koš u pet minuta nastavka, a domaći košarkaši raznovrsnim rješenjima u napadu povisuju svoju prednost na +24 (51:27) poslije zakucavanja Vrsaljka. Bude se potom Marinelli i Katić, koji su, uz jedan koš Siriščevića, postigli sve koševe svoje momčadi u trećoj dionici igre. Uoči zadnjih deset minuta igre Jolly je imao +15 (57:42).

Nakon 30 minuta visokog ritma i vrlo dobre igre domaći košarkaši kao da su malo posustali, mučila ih je zona Splita. Gosti su to iskoristili za smanjenje prednosti, ali nisu uspjeli u pitanje dovesti zasluženu pobjedu šibenskog sastava.

Završilo je pobjedom Jollyja 70:61, uz 21 koš Rossa, odnosno po 12 koševa Butorca i Vrsaljka. Split je predvodio Sobin s 25 koševa, dok su po deset koševa dodali Marinelli i Katić.

• Obrisan korisnik28.04.2013. u 13:02
    Ne. Prva 3 iz regularnog ijela idu u ABA ligu pa makar 4. postao prvak u doigravanju.
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 12:41
    Ako Jolly bude četvrti i uz neku ludu sreću uđe u finale,da li to znači da oni idu u ABA ligu nagodinu?
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 12:30