Premijer liga - Liga za prvaka, 3. kolo, 30.04.2013.
Nexe Našice 42:33 Siscia
Siscia

Konačno i Našičanima bodovi, Nexe se uključio u utrku

Ivana Strahija • srijeda, 01.05.2013.

U trećem kolu utrke za titulu hrvatskog prvaka, konačno je i Nexe došao do bodova. Protivnik je bila Siscia, koja sama trenutno ima velike probleme zbog financija...

NEXE – SISCIA 42:33 (21:14)

Premijer liga, Liga za prvaka, 3. kolo

Našice, ŠD OŠ Kralja Tomislava, gledatelja 500
Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica Osijek)
Delegat: Milan Obradović (Slavonski Brod)

NEXE: P. Lelić (20 obrana), Kozina 11, Bureš 2, Eter 1, F. Lelić 3, Mrđenović 1, Varvodić, Knez, Slišković, Pivac (1 obrana), Vujić 8, Tomić 5, Božić Pavletić 1, Šunjić, Obranović 3, Ivić 7
Trener: Kasim Kamenica

SISCIA: Devčić, Jurjević 9, Žarković 1, Jurković, Balić 2, Raič 7, Hodak 2, Bumbak (7 obrana), Nuić 6, Čutura, Nikić 3, Kobetić, Prišek 3, Palaić (6 obrana)
Trener: Josip Ražić

SEDMERCI: Nexe 4/5 ( Ivić 2, Bureš, Vujić), Siscia 4/5 (Prišek, Nuić, Jurjević, Žarković)
ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Kozina 2+2), Siscia 8 minuta (Jurjević 2+2, Hodak, Nuić)

Prva dva boda u Ligi za prvaka Premijer lige upisao je Nexe, našički rukometni kolektiv. Nakon poraza od CO Zagreba, koji je bio za očekivati, i sasvim neočekivanog poraza od Dubrave prošlog vikenda, i momci Kasima Kamenice pokrenuli su se tako s nule.

U utakmici u kojoj je postignut velik broj golova (ukupno 75), nije igrao Mate Šunjić, ponajbolji pojedinac Nexea, ako ćemo suditi prema pozivima u reprezentativnu vrstu, već je mrežu Našičana branio tandem Perica Lelić i Josip Pivac. Prvi je obranio čak 20 šuteva, a učinkovitost mu je blizu 50 posto.

To na stranu, Siščani su u Našicama poveli nakon 2:2, imali i +4 na 4:8, i držali su prednost do 11:11, kad je Šime Ivić (7/9) konačno uspio okrenuti rezultat u korist Nexea. No, nakon toga više nije bilo povratka za Sisciju, na odmor se otišlo s 21:14, a mreža Siscije nastavila se puniti i u nastavku.

Najbolji strijelac Nexea bio je Krešimir Kozina, s 11/11 pogodaka, uz čak pet izborenih sedmeraca i jednu asistenciju. "Kada pivot zabije toliko zgoditaka kao ja večeras to samo potvrđuje da je cijela momčad odlično funkcionirala. Svi smo bili koncentrirani samo na pobjedu, igrali smo svi za sve bez ijedne sebičnosti. To je i najvažnije, tako treba nastaviti. Ova nam je pobjeda podigla raspoloženje i moral te od sada s punim gasom i žarom napadamo drugo mjesto koje nam, po meni, i pripada", kazao je Kozina nakon susreta.

Vratar Lelić pak je dodao: "Zbili smo glave, zbili smo redove! Bilo je i vrijeme. Poraz u Dubravi sve nas je iznenadio i jako pogodio. U utakmicu protiv Siscije ušli smo maksimalno od samoga početka, odmah smo pokazali zube. Bili smo raspoloženi. Danas se igralo izuzetno brzo s obje strane što je na kraju rezultiralo velikim brojem zgoditaka. Najvažnije je da su svi dali sve od sebe te dokazali da je poraz u Dubravi bio samo loš dan. Raspored utakmica je vrlo gust, u subotu smo domaćini Poreču pa nas očekuje gostovanje u Karlovcu. Imamo mogućnost dobre rotacije zbog velikog broja kvalitetnih igrača pa nam umor ne bi trebao biti problem. Sada treba nastaviti s dobrim igrama, treba pobjeđivati, a prva je slijedeća prilika za to već u subotu."