Premiership, 36. kolo, 04.05.2013, 18:30 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 0:1 Arsenal
Arsenal

Ante Zovko • subota, 04.05.2013.

Arsenal je svladao Queens Park Rangerse pogotkom Thea Walcotta u 20. sekundi utakmice na Loftus Roadu u 36. kolu Premier lige i barem privremeno preuzeo treću poziciju ispred Chelseaja i Tottenhama koji imaju prednost u broju odigranih utakmica.

U nedjeljnom derbiju Topnici će navijati da Manchester United pobijedi Chelsea koji se još mora obračunati s Tottenhamom u zaostaloj utakmici, tako da drame u lovu na Ligu prvaka neće nedostajati.

Arsenal je opasno živio poslije ekspresnog vodstva protiv momčadi koja je prošlog tjedna ispala u drugu ligu. Briljirala su dva vratara, Green i Szczesny.

Svega dvadeset sekundi trebalo je Topnicima da pogode mrežu. Ramsey je gurnuo Walcotta u šansu i napadač pogađa suprotni kut. Ubrzo je potvrđeno da je to najbrži pogodak sezone. Walcott je srušio bivšeg suigrača Robina van Persiejakoji je zabio West Hamu poslije 33 sekunde u dresu Manchester Uniteda u studenom.

Mogao je do odmora Arsenal udvostručiti prednost da nije bilo briljantne Greenove reakcije. Rosicky je pronašao Walcotta, ovaj tuče nakon što se namjestio, no vratar odbija u okvir gola.

Rangersi su potom preuzeli inicijativu i prepuni samopouzdanja krenuli u drugi dio. I umalo su izjednačili. Townsend s 25 metara testira Szczesnyja koji uspijeva odbiti na sigurno.

Što je više domaćin kretao po izjednačenje, to se više prostora otvaralo Arsenalu koji je proigrao poslije 20- ak minuta u drugom poluvremenu. Tako Cazorla šutira izvana, a Green opet spašava QPR izbivši u korner novi Walcottov šut.

Utakmica se sve više otvarala na oba fronta kako je išla prema završetku. Green brani još dva pokušaja Walcotta, a Szczesny se opet iskazao u 83. spriječivši sigurnih 1:1. Zamora je ubacio s desne strane, a Remy je uspio zahvatiti loptu koja je išla nisko prema golu, no Poljak je sjajnom paradom spriječio veliko razočaranje za svoju momčad.