Premiership, 36. kolo, 06.05.2013, 21:00 h
Sunderland 1:1 Stoke City
Stoke City

Sunderland s igračem manje uspio osvojiti bod protiv Stoke Cityja

Ante Zovko • ponedjeljak, 06.05.2013.

Igrajući sat vremena s igračem manje, Sunderland je uspio postići gol Stoke Cityju za konačnih 1:1, što produžava neizvjenost u domaćoj momčadi kojoj se na 38 bodova može pridružiti Wigan.

Walters je donio vodstvo gostima na početku susreta, a Sunderland je zaigrao bolje poslije 34. minute i isključenja Gardnera te preko O'Sheaha osvojio možda veliki bod. Njime je preskočio Newcastle i Norwich, dok je Stoke pobjegao na šest bodova od zone ispadanja.

Utakmica nije mogla početi gore za domaće kad je poslije prvog kornera Stoke uspio povesti u devetoj minuti. Adamov ubačaj bio je sjajan, Walters puca glavom, Graham izbija s linije, ali Walters natrčava i zakucava loptu u mrežu. Wigan će biti zahvalan Stokeu jer ostaje u igri za ostanak s obzirom da u utorak igra zaostalu utakmicu protiv Swanseaja.

Dao je taj gol potrebno samopouzdanje gostima koji su kontrolirali stanje na terenu, a poslije 34. minute imali su i brojčanu prednost. Gardner je zakasnio sa startom na Adamu i zahvatio ga po gležnju. Lee Mason nije se morao misliti i po drugi put u dvije utakmice zaredom Sunderland je ostao s igračem manje.

Adam je skoro zaokružio svoju dobru predstavu drugim Stokeovim golom. U samoj završnici prvog dijela njegov slobodnjak prohujao je pored okvira.

Stoke je dobro koristio igrača više i razvlačio igru i činilo se da je domaćin miljama udaljen od izjednačenja. Međutim, kolo sreće se okrenulo i u 63. minuti O'Shea donosi izjednačenje, ponovno poslije kornera. Larssonov sjajan centaršut zamalo je pronašao Whiteheada, a od njegove glave došla je lopta do Irca koji je odlično reagirao pred Begovićem.

Petnaestak minuta momčadi su igrale nešto opreznije, a onda krenule po pobjednički gol. Rose je iznenadio Begovića pogodivši stativu u 79., a McClean ne uspijeva zahvatiti ubačaj Johnsona i propala je velika šansa za preokret. Uzvratio je N'Zonzi s druge strane, ponovno poslije kornera, trećeg u nizu, no opalio je preko gola.