Ivan Pavić • nedjelja, 05.05.2013.

Nedjeljni popodnevni program 35. kola talijanske Serie A počeo je susretom Udinesea i Sampdorije, a u šest utakmica s početkom u 15 sati domaćini su upisali isto toliko pobjeda...

Na stadionu Friuli Udinese je pobijedio Sampdoriju s 3:1. Gosti su imali bod u džepu nakon prvog poluvremena, ali u nastavku domaći s dva pogotka dolaze do pobjede. Mrežu Sampdorije načeo Antonio di Natale u 29. minuti. U 34. minuti rezultat poravnao je Eder. Svojim drugim pogotkom u 57. minuti, di Natale vraća Udinese u vodstvo, a konačnih 3:1 postavlja Muriel u 87. minuti.

Davljenik Palermo otputovao je u Torino kako bi pokušao odgoditi proslavu novog Juventusovog naslova prvaka, iako rezultat to ne sugerira, Juventus je u potpunosti dominirao, a pogodak vrijedan tri boda i novog trofeja u vitrinama Stare dame postigao je Arturo Vidal pogotkom iz penala u 59. minuti. Paul Pogba zaradio je crveni karton u 83. minuti, ali gosti nisu to uspjeli iskoristiti i dođi barem do boda.

Istim rezultatom Milan je pobijedio Juventusovog gradskog rivala Torino. Iako su gosti dugo odolijevali napadima Milana, u 84. minuti tri boda Rossonerima donosi Super Mario Balotelli na asistenciju Mexesa.

U susretu dvije momčadi sredine tablice, Lazija i Bologne, Miroslav Klose imao je privatni show program. Postigao je hat-trick već do poluvremena. Prvi put se upisao u strijelce u 22. minuti. Deset minuta kasnije vodstvo je udvostručio Hernanes. U razmaku od tri minute, od 36. do 39., postigao je Klose još dva pogotka za 4:0 na poluvremenu. Pet minuta nastavka bilo mu je potrebno za četvrti pogodak, a u 61. minuti zaključio je utakmicu sa svojim zadnjim pogotkom. U 68. minuti prepustio je svoje mjesto Louisu Sahi, i ostavio obranu Bologne da predahnu do kraja utakmice.

Da nije bilo Klosea, možda bi Gonzalo Bergessio bio igrač tjedna postigavši hat-trick u 3:0 pobjedi Catanije nad Sienom. Jedan pogodak u prvom, u 14. minuti te dva u drugom dijelu utakmice, u 52. i 74. minuti bila su dovoljna za rutinsku pobjedu nad pretposljednjom Sienom. Posljednja Pescara na gostovanju kod Genoe također je izgubila s tri pogotka razlike. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Borriello uz pomoć Floro Floresa i Bertollacija. Za Pescaru utješni pogodak postigao je Sculli, a naš Ante Vukušić utakmicu je odgledao s klupe za pričuve. Parma je s 2:0 pobijedila Atalantu pogocima Parola u 45. minuti i Biabianyja u 58. minuti.

• etti05.05.2013. u 20:10
    @contagious...u pravu si, europski Juventus se diže na noge i iz godine u godinu će biti sve jači i jači. Tome će svakako pridonijeti politika kluba koja kaže - najbolji igrači se NE prodaju
    etti
  • Obrisan korisnik05.05.2013. u 20:08
    najveći pogodak im je bio dovođenje Pirla iz Milana...kao da ti padne sjekera u med... neznam što bi Milanu da su ga tako lako prepustili glavnom konkurentu... uglavnom super mi je što Juve ne odustaje od svojih osvojenih 31 scudetta iako talijanski nogometni savez i Inter tvrde drugačije... FORZA... [više na forumu]