Igor Šestak • subota, 11.05.2013.

U subotu su odigrane prve dvije utakmice pretposljednjeg kola Serie A. Juventus je na svom stadionu ugostio Cagliari, remizirao 1:1 i s navijačima proslavio obranu naslova prvaka, dok je u drugoj utakmici Catania s 1:0 bila bolja od Pescare za koju nije nastupio hrvatski napadač Ante Vukušić.

Novi/stari prvak Juventus ugostio je Cagliari, momčad koja se nalazi u sredini tablice i nema rezultatskih imperativa. Bila je to posljednja ovosezonska utakmica Stare dame pred domaćim navijačima, a u njenim redovima ovoga puta nije bilo Pirla i Pogbe zbog suspenzija, dok je Buffon dobio odmor.

Prilično iznenađujuće do prednosti su došli gosti i to već u 13. minuti. Sjajan pogodak postigao je Ibarbo, nakon što je uzeo loptu na svojoj polovici pa se probio sve do Juventusovog kaznenog prostora i svladao rezervnog vratara Storarija. Mogao je Juventusov čuvar mreže i bolje reagirati u toj situaciji, no lopta mu je skliznula ispod ruke.

Juventusu se ubrzo nakon primljenog pogotka ozlijedio Barzagli, a do kraja prvog poluvremena nije uspio doći do izjednačenja usprkos nekim dobrim situacijama. Najbliže pogotku bio je Giovinco u 33. minuti, kad je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

U nastavku je Juventus dodatno pritisnuo tražeći izjednačujući pogodak, a do njega je stigao u 62. minuti. Vidal je nakon centaršuta Marchisija poslužio Vučinića, a Crnogorac je postigao svoj deseti pogodak sezone. U igru je ušao s klupe samo deset minuta ranije.

U završnih pola sata Juventus je bio bliže pobjedi, no mreže se više nisu tresle. Bio je to šest ovosezonski remi Juventusa, no nije pokvario veliku proslavu naslova koja je uslijedila nakon utakmice. Stara dama trenutno ima 12 bodova više od Napolija, koji će svoju utakmicu odigrati u nedjelju protiv Siene. Cagliari je 11. s 44 osvojena boda.

U drugoj utakmici Catania je ugostila Pescaru i svladala ju s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak dogodio se u 52. minuti kad je mrežu Pescare zatresao Gomez. Catania je s tri osvojena boda preskočila Inter na osmom mjestu, dok je Pescara ostala uvjerljivo posljednja. Bio joj je to 27. ovosezonski poraz i iduće će sezone nastupati na drugoligaškim travnjacima. Hrvatski napadač Ante Vukušić ponovno je ostao bez minutaže. Svih 90 minuta proveo je klupi za pričuve.