Josip Piršljin • nedjelja, 12.05.2013.

Najzvučniji dvoboj 37. kola talijanske Serie A odigran je na San Siru. Milan je ugostio Romu i imao priliku pobjedom osigurati treće mjesto i nastup u pretkolu Lige prvaka, ali dvoboj je završio rezultatom 0:0. Romi je to prvi put u ovoj sezoni da prvenstvenu utakmicu odigra bez pogodaka. U ranijem susretu Bologna je odnijela sva tri boda iz Parme.

Massimiliano Allegri je za ovaj susret postavio dosta ofenzivno svoju momčad. Trojica igrača bila su u napadačkoj liniji - El Shaarawy, Balotelli i Boateng. Aurelio Andreazzoli je, s druge strane, postavio samo jednog klasičnog napadača, Osvalda, dok su mu iza leđa bili Totti i Lamela.

Na San Siru bolje su se u prvom poluvremenu postavili gostujući nogometaši. Roma je bila opasnija po gol Abbiatija i imala je nekoliko dobrih prilika da dođe do vodstva, no vratar Milana dobro je reagirao i u više navrata izvlačio svoju ekipu.

Pred kraj prvog dijela, u 41. minuti, Milan je ostao s desetoricom igrača na terenu. Nervozni Muntari dobio je crveni karton nakon prepirke sa sucem i ostavio je svoju momčad na cjedilu. Roma je time dobila još više prostora i mogla je još ofenzivnije krenuti na gol Rossonera.

U nastavku dvoboja viđeno je više dobrih prilika na obje strane, ali mreže Abbiatija i Lobonta ipak se nisu tresle. Osvaldo je bio najbliže pogotku desetak minuta prije isteka vremena, ali ponovno se istaknuo vratar domaćeg sastava.

U drugoj minuti sudačke nadoknade momčadi su se brojčano izjednačile. Totti je nespretno reagirao u duelu s Mexesom i pogodio ga laktom u glavu, te mu je sudac Rocchi pokazao put prema svlačionici. U zadnjem kolu Milan će pokušati zadržati treće mjesto koje donosi kvalifikacije za Ligu prvaka u Sieni.

U ranijem susretu 37. kola na stadionu Ennio Tardini snage su odmjerili nogometaši Parme i Bologne. U utakmici koja nije o ničemu odlučivala slavili su gostujući igrači koji su postigli po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Već u sedmoj minuti Bolognu je u vodstvo doveo Taider, a konačan rezultat postavio je pred kraj susreta Moscardelli na asistenciju Diamantija.

• Ronaldo912.05.2013. u 23:59
    nisu rimljani bili 45 min s igračem manje nego Milan, osim ako se nije igralo još 45 min nakon kaj je Totti dobio crvenu u 92 min
    Ronaldo9
  • etti12.05.2013. u 23:09
    Dobra utakmica i začudo je Roma s nekim odigrala bez pogodaka, prvi put ove sezone. Totti je još jednom pokazao kakvo je smeće od čovjeka, najprije ometa golmana u izbacivanju pa uvali lakat protivniku. Odličan igrač - da, legenda - za mene nikad, za to trebaš biti primjer, uzor svima. On to... [više na forumu]