Ivan Pavić • nedjelja, 12.05.2013.

U popodnevnom programu 37. kola talijanske Serie A odigrano je šest utakmkica. Inter opet nije uspio doći do pobjede, Udinese je na krilima Di Natalea došao do pobjede nad Atalantom, a Napoli je u sudačkoj nadoknadi odnio pobjedu nad Sienom...

U dvoboju Chieva i Torina, na kraju se uspostavio rezultatski nevažnim za Torino jer je Fiorentina uspjela pobjediti Palermo. Do miroljubivog remija i rezultata 1:1 došlo je već u prvom poluvremenu. Bolje su krenuli domaćini. Poveli su već u desetoj minuti preko Francuza Thereaua nakon asistencije Seymoura. Uspjeli su se gosti primiriti i izjednačiti u 19. minuti iz najstrože kazne. Siguran je bio Cerci. Do kraja poluvremena Cerci je bio najaktivniji igrač na terenu, ali gosti ipak nisu uspjeli doći do vodstva. U drugom poluvremenu gosti su prijetili preko Barreta, vratili su domaćini preko Sarda. Pokušavali su do kraja još domaćini preko strijelca Thereaua i gosti preko Brighija, ali rezultat je ostao neromjenjen.

Fiorentina je ugasila sve nade za ostankom u Serie A i slijedeće sezone Palermu. Gosti sa Sicilije nisu uspjeli postići pogodak, a da ostanu bez bodova i u ovom susretu pobrinuo se Luca Toni pogotkom u 41. minuti na asistenciju Cuadrada. U drugom dijelu nisu gosti uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist te im slijedeće sezone predstoji nadmetanje po terenima Serie B.

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Genoa i Inter, s Mateom Kovačićem svih 90 minuta na terenu. Genoa je imala više udaraca na vrata gostiju, iako je Inter imao veći posjed lopte. Domaćini su pokušavali preko Floro Floresa, a Inter preko Guarina i Kuzmanovića, ali nisu uspjeli postići pogodak. Za Genou je nabitnije da su uspjeli osigurati prvoligaški status, dok je Inter petim kolom bez pobjede pao na deveto mjesto.

Lazio je s dva pogotka u svakom dijelu odnio pobjedu nad Sampdorijom iako su gosti po svim segmentima bili podjednaki. Klose ovaj put nije postigao pet pogodaka, ali je asistirao za prvi. Strijelac je u desetoj minuti bio Floccari. U drugom dijelu do sudačke nadoknade nije bilo pogodaka. Ipak u 94. minuti postigao ga je iz penala Candreva, a "najzaslužniji" za to bio je igrač gostiju Renan koji je dobio i crveni karton radi prekršaja.

Drugoplasirani Napoli nije dopustio iznenađenje na svom stadionu protiv Siene. Gosti su se dobro držali cijelu utakmicu, ali Hamšik je u ostavio sva tri boda u Napulju također u sudačkoj nadoknadi. Poveli su gosti u prvom dijelu nakon pogotka Grilla u 36. minuti za 0:1. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku su gosti s dva pogotka ipak priuštili razlog za slavlje svojim navijačima. Pogodak za izjednačenje postigao je Cavani u 73. minuti, a konačnih 2:1 postavio je već spomenuti Hamšik u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U susretu Udinesea i Atalante, bez Marka Livaje u konkurenciji, pobjedu je domaćinima donio legenda crno-bijelih, Antonio Di Natale. I u ovoj utakmici je prvi pogodak postignut u desetoj minuti. Atalanta je povela preko pogotka De Luce, ali Di Natale u 43. na asistenciju Allana vraća stvari na početak. Konačnih 2:1 postiže opet Di Natale u 52. minuti te ostavlja Udinese na mjestu koje vodi u Europu slijedeće sezone.