Ante Zovko • nedjelja, 12.05.2013.

Poslije 37. kola Premier lige, većina momčadi iz donjeg doma ne može još reći da je osigurala još jednu sezonu u prvom razredu engleskog nogometa. Norwich je uspio najvećom pobjedom sezone, Newcastle je blizu poslije preokreta u Londonu, a Sunderland i Southampton produžili su neizvjesnost remijem na Stadionu svjetla. David Moyes oprostio se od Goodison Parka pobjedom Evertona 2:0 protiv West Hama, a Liverpoolov Daniel Sturridge s tri je gola srušio Fulham.

Norwichu je u ključnoj utakmici sezone došao rasterećeni West Bromwich Albion i poslužio za najveću pobjedu sezone - 4:0. Sondgrass je u 24. ubacio odbijenu loptu u mrežu i donio slavlje na Carrow Roadu. Ono je upotpunjeno s dva brza gola u drugom dijelu. Foster je u 61. promašio loptu pri izlasku s gola, a Holt ju je samo gurnuo u praznu mrežu. Sve je bilo riješeno kad je McAuley zabio autogol, a posao je u završnici dovršio Howson nakon duplog pasa.

Newcastleu je i deset igrača bilo dovoljno da izvede preokret kod Queens Park Rangersa i pobjedom 2:1 gotovo osigura ostanak. Remy je donio prednost novom drugoligašu u 11. minuti iz jedanaesterca poslije sumnjive sudačke odluke. Beb Arfa izjednačio je iz novog jedanaesterca sedam minuta kasnije. Bosingwa, koji je skrivio jedanaesterac, u 35. minuti katastrofalno je pogriješio vraćajući loptu Greenu. Gouffran je bio brži i spremio je u mrežu. Newcastle je strepio do kraja jer je vratar Elliot dobio drugi žuti karton igrajući rukom izvan dozvoljenog prostora. Svrake su sada na 13. poziciji i čekaju ishod ogleda Arsenala i Wigana. Ako Wigan pobijedi, trebat će im bod protiv Topnika na domaćem terenu u zadnjem kolu za potvrdu ostanka.

Sunderland i Southampton odigrali su 1:1 u susretu u kojem je pobjeda i jednima i drugima značila osiguranje ostanka u Premier ligi. Bardsley je doveo domaćina u vodstvo u 69. šutom s ruba šesnaesterca, no poravnao je Puncheon u 77. iz blizine nakon što ga je menadžer Pochettino uveo u igru. Na ovaj način obje će se momčadi nadati da će Wigan izgubiti kod Arsenala u utorak.

Kevin Mirallas s dva je gola za Everton u pobjedi 2:0 protiv West Hama uljepšao oproštaj menadžera Davida Moyesa od Goodison Parka. Moyes na kraju sezone preuzima Manchester United od Alexa Fergusona. Everton je potvrdio šesto mjesto te drugu sezonu zaredom završio ispred Liverpoola. Mirallas je zabio prvi u šestoj minuti s ruba kaznenog prostora poslije sjajne momčadske akcije, a drugi nakon sat vremena igre na asistenciju Gibsona. Nikica Jelavić odigrao je posljednjih 20-ak minuta susreta.

Daniel Sturridge s tri je gola srušio Fulham u Londonu u rezultatski nebitnoj utakmici koja je završila s 3:1. Dimitar Berbatov zabio je prvi gol poslije pola sata igre, glavom poslije Rietherova centaršuta. Sturridge je poravnao nekoliko minuta poslije briljantnim golom u rašlje. U 62. minuti donio je preokret poslije Coutinhova dodavanja, a Brazilac mu je ponovno asistirao u 85. Sturridge je ovaj put lobom svladao Schwarzera. Mladen Petrić ušao je u igru u 71. minuti.

• Obrisan korisnik12.05.2013. u 23:29
    Ma... mislim da na ovom forumu plusevi i minusevi nisu stvarno mjerilo kvalitete nečijeg posta tak da se ne zamaram s tim :) Samo ne mogu shvatiti kolege forumaše koji fanatično lupaju minuseve ljudima a ne usude se upustiti u normalnu raspravu.
  • LivFan12.05.2013. u 22:32
    ne znam zasto ti stavljaju minuse, ali si u pravu, kod rezultata 2:1 je prakticki dva puta iso na golmana, srecom pa fulham njegovu sebicnost nije kanzio, prvi put je imo samo shelveya na drugoj (pa je valjda u jednu ruku i ok kaj je puco, jer onaj ko veli da je taj shelvey "buduci gerrard" neka... [više na forumu]
    LivFan
  • Obrisan korisnik12.05.2013. u 20:16
    Sturridge jako sebičan danas. Koliko je prilika uprskao mogao je biti asistent koji put, ili zabiti još toliko da je bio precizniji...
  • fantom1712.05.2013. u 18:58
    samo da sunderland ostane a volio bih da i ovaj wigan ostane al po svemu sudeci jako tesko..