Josip Tolić • utorak, 14.05.2013.

Odigrane su posljednje dvije utakmice pretposljednjeg kola premijerligaške sezone. Najviše je pažnje privukao dvoboj Arsenala i Wigana, momčadi koje se bore za Ligu prvaka odnosno ostanak u ligi, a slavio je sastav Arsenea Wengera 4:1. Zanimljivo je bilo i u dvoboju na Madejskom gdje je Manchester City u prvoj utakmici bez Roberta Mancinija na klupi svladao otpisani Reading 0:2.

Jedno od posljednjih pitanja koje je ostalo visjeti u zraku u Premiershipu riješeno je u utorak - Wigan je ispao iz lige. U nesvakidašnjem scenariju klub koji je prije samo tri dana slavio trofej pobjednika FA kupa morao se pomiriti s porazom na gostovanju kod Arsenala rezultatom 4:1 i postati jedan od malobrojnih klubova koji će Europu gledati iz drugog razreda.

Nakon prvog poluvremena izgledalo je kako Laticsi još imaju nade jer je Shaun Maloney neposredno prije odlaska na odmor poravnao rezultat poslije uvodnog pogotka Lukasa Podolskog u 11. minuti.

Međutim, uraganska sredina nastavka u kojoj su u razmaku od samo osam minuta Topnici triput pogodili preko Walcotta, još jednom Podolskog te Ramseyja označila je oproštaj gostiju s elitnim razredom, a izabranike Arsenea Wengera vratila na četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Malo kasnije započeo je dvoboj Readinga i Manchester Cityja na stadionu Madejski. Glavna je vijest u dvoboju koji je rezultatski bio nevažan po obje momčadi bio otkaz Robertu Manciniju na klupi Građana, a njihovi su igrači, čini se, dobro reagirali na taj potez i slavili 0:2.

Ključni su bili trenuci u završnici prvog odnosno drugog poluvremena, kada je momčad koju je privremeno preuzeo pomoćni trener Brian Kidd zabila svoje golove. U 40. minuti Sergio Agüero završio je akciju Milnera i Silve i bez poteškoća pogodio za 0:1, a priču je dvije minute prije kraja zaključio Edin Džeko nakon još jedne asistencije Silve.

City je tako i matematički potvrdio drugo mjesto kolo prije kraja sezone, a Readingu je već davno ispisana pozivnica za Championship, gdje mu se u utorak pridružio i Wigan, a od ranije je tamo i QPR.

• Obrisan korisnik15.05.2013. u 11:44
    Pa nije to ništa neobično, pred dvije sezone i Birmingham je igrao u drugoj engleskoj ligi i u skupini Europa lige.
  • The Phantom15.05.2013. u 10:14
    Mislija san da ne mogu ispast
    The Phantom
  • Obrisan korisnik15.05.2013. u 08:37
    Zanimljiva ekipa, koja je bez obzira na nedostatak kvalitete igrala svoju igru i hrabro se potukla sa svim ekipa iz lige, što ih je vjerojatno i koštalo ostanka u ligi. Želio bi da se odmah vrate u Premiership, ali biti će teško jer u Championshipu ima daleko više utakmica, a još će igrati i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.05.2013. u 08:15
    Žao mi Wigana, ali igrali su hrabro svoju igru, ako ostane trener Martinez mogli bi se ekspresno vratiti, težak je Championship, eto lani ispao Wolverhampton iz Premiershipa, a ove godine odmah i iz Championshipa!