Chambéry za pogodak uspješniji od Montpelliera, PSG i Dunkerque uvjerljivi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 16.05.2013.

Tri dvoboja odigrana su na otvaranju 24. kola francuskog rukometnog prvenstva. Najzanimljiviji, a i svakako najuzbudljiviji bio je onaj između Chamberyja i Montpelliera koji je u posljednjim trenucima pripao domaćinu. PSG i Dunkerque također su upisali pobjede pred vlastitim navijačima...

Chambery Savoie - Montpellier 31:30 (18:15)

Nakon što su u prošlom kolu u posljednjim sekundama izvukli bod protiv novog prvaka, rukometaši Montpelliera u večerašnjem su dvoboju u završnici ostali praznih ruku. Pobjedu domaćinu Chamberyju donio je Timothey N'Guessan, pogodak za konačnih 31:30 postigao je na samom isteku vremena.

Ovim porazom sastav Patricea Canayera izgubio je drugu poziciju dok se Chambery trenutno nalazi na četvrtom mjestu s bodom, ali i utakmicom više u odnosu na Nantes. Iako je PSG još prije nekoliko kola osvojio naslov prvaka, borba za preostala mjesta u vrhu i dalje je neizvjesna.

U sastav domaćina se nakon četiri kola pauze i oporavka od artroskopskog zahvatu na laktu vratio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić. U ovu je pobjedu ugradio jedan pogodak iz tri pokušaja, a jednak učinak u napadu ostvario je i Petar Metličić na suprotnoj strani. Metličić je u prvom poluvremenu zaradio i dva isključenja.

Uvodnih deset minuta igre Montpellier je s minimalnih 6:5 zaključio u svoju korist, a taj period igre obilježili su Edin Bašić (tri pogotka) na jednoj, odnosno Vid Kavtičnik (4) na drugoj strani. Do 17. minute gosti su dodatno povećali svoju prednost pa je tako tada za 12:9 pogodio Borges, no uskoro su uslijedile krizne minute u realizaciji Canayerove momčadi.

U svega tri minute Chambery je stigao do poravnanja, a odmah zatim u idućoj akciji i do 13:12 za što se pobrinuo Panić. U 28. minuti gostujuću je mrežu zatresao i Bičanić.

Do odlaska na odmor domaća je prednost narasla na +3, a nakon svega dvije minute igre u nastavku popela se i na pet razlike. Vratari Nebojša Grahovac (10) i Remi Desbonnet (13) od 36. do 40. minute držali su svoje mreže netaknutima, a seriju obrana na jednoj i na drugoj strani, koja je započela nakon njegova drugog gola, prekinuo je Dragan Gajić. Montpellier je tada bio u zaostatku za dva pogotka.

Nakon nova tri zgoditka Gajića Montpellier je stigao u priliku povesti što je u 43. preko Guigoua i učinio. Jedini svoj pogodak Metličić je postigao u tim boljim minutama svoje momčadi, točnije 11 minuta prije kraja za 27:25. 21-godišnji francuski reprezentativac N'Guessan u posljednjim se minutama susreta prometnuo u junaka svoje momčadi. Prvo je u 57. minuti pogodio za 29:29, a zatim je postigao i pogodak vrijedan sva tri boda.

N'Guessan je susret ujedno završio i kao najraspoloženiji pojedinac s devet pogodaka. Edin Bašić postigao je šest, koliko i Gajić na drugoj strani, a najviše je puta u redovima gostiju poentirao Guigou (7).

Parižani lako protiv Billerea, uvjerljiv i Dunkerque

Trener pariške momčadi Philippe Gardent za večerašnji dvoboj protiv posljednjeplasiranog Billerea odlučio je odmoriti najbolje pojedince pa se tako u konkurenciji nisu našli Marko Kopljar i Mikkel Hansen, dok je Luc Abalo i vratar Sierra susret odgledali s klupe. Niti takav pomlađeni sastav PSG-a nije imao problema protiv momčadi koja će, sve je izglednije, prvoligaško društvo napustiti na nuli s početka sezone u rubrici bodova.

Osam pogodaka iz jednako toliko pokušaja postigao je Samuel Honrubia, dok je na drugoj strani jednom manje precizan bio Manebard. Gostima su pripale tek početne minute, poveli su s 2:0, no nakon pogotka Garcije u 14. minuti za 8:7 PSG očekivano više nije ispuštao prednost. Do poluvremena je Billere zaostajao za šest zgoditaka, a prvi su puta na dvoznamenkastu prednost Parižani otišli u 47. minuti. Konačnih 35:23 postavio je Hallgrimsson.

Uspješni su u ulozi domaćina u četvrtak bili i rukometaši Dunkerque protiv Tremblaya koji još uvijek nije potvrdio svoje mjesto u najjačem rangu i iduće sezone. Gostujući sastav, u čijim je redovima zaigrao i Vladimir Ostarčević u prvih je pola sata postigao tek devet pogodaka, puno premalo za nadanje bolje u nastavku protiv momčadi koja je ove sezone osvojila dva trofeja i želi drugu poziciju nakon 26. kola.

Prvo poluvrijeme domaćin je zaključio u svoju korist rezultatom 14:9, a u konačnici je slavio s više nego uvjerljivih 34:20. Domaćina je s osam zgoditaka predvodio Christoffer Rambo, najbolji je u dresu Tremblaya bio Matthieu Drouhin, dok se Ostarčević nije upisao u listu strijelaca. Vratar Dunkerquea, ujedno i najuspješniji vratar lige, Vincent Gerard skupio je 15 obrana.