Ivry 24:28 Nantes
Nantes

Vujić dodao gas u završnici, Nantes uspješniji od Ivryja

Mihaela Bradovski • četvrtak, 23.05.2013.

Zaostali dvoboj 24. kola francuskog rukometnog prvenstva u srijedu su odigrali Dominikovićev Ivry i Vujićev Nantes. Uspješniji su na kraju bili gostujući rukometaši koji su se ovom pobjedom primaknuli na jedan bod prošlogodišnjem prvaku...

US Ivry handball - Nantes 24:28 (10:14)

Gostujućom pobjedom nad Ivryjem rukometaši Nantesa približili su se na bod zaostatka od trećeplasiranog Montpelliera. U posljednjem kolu snage će odmjeriti upravo sa sastavom Patricea Canayera. Montpellier osim finala Kupa prije toga još ima susret protiv Tremblaya, dok Antijeva momčad u 25. kolu na domaćem terenu dočekuje Cesson.

Ivry Davora Dominikovića i bez obzira na jučerašnji poraz ima osiguran nastup u najjačem društvu i iduće sezone.

Što se same utakmice tiče, nju je pogocima u završnici, u trenucima kada je domaćin stigao pred prag izjednačenja, obilježio drugi hrvatski internacionalac, član Nantesa Stefan Vujić. U pobjedu svoje momčadi ugradio je četiri pogotka iz osam pokušaja, no posebno važnima pokazala su se posljednja dva.

Sve do ulaska u posljednjih deset minuta prvog dijela Ivry je, uz nekoliko izjednačenja, uspješno držao prednost od pogotka, odnosno dva, a onda je za prvu prednost gostiju pogodio Maqueda. Samo četiri minute kasnije prednosti Nantesa popela se na tri razlike, odnosno 10:7, a na odmor se otišlo pri gostujućih +4.

Valero Rivera, strijelac šest zgoditaka, u 49. je minuti pogodio za 21:19 spriječivši tako domaćina da dođe u priliku prvog izjednačenja nakon 20. minute. Pet minuta prije završetka susreta sastav Ivryja zaostajao je dva pogotka, a onda je Vujić postigao svoj treći i odmah zatim i četvrti pogodak i riješio pitanje pobjednika. Postavio je tada 25:21, a s jednakom je razlikom dvoboj i zaključen.

Pogodak više od najraspoloženijeg gostujućeg šutera postigao je Ivryjev Diego Simonet (7), pet poput Maquede i Škatara postigao je Sebastian Simonet, dok se Dominiković u strijelce upisivao dva puta iz tri pokušaja. Od vratara najuspješniji je bio gostujući Maggaiez sa 14 obrana.