Créteil u sve težoj poziciji, spasili se Aix, Fenix i Sélestat

Mihaela Bradovski • subota, 18.05.2013.

U tri dvoboja 24. kola koja su odigrana u petak, dva susreta su završena neodlučenim rezultatom, čak tri kluba osigurala su opstanak, dok se dva kola prije kraja sezone u teškoj poziciji nalazi Creteil hrvatskog trojca Jerković - Obad - Vranić...

Aix en Provence - Fenix Toulouse Handball 27:27 (13:12)

Rukometašima Aixa i Fenixa bod u ovom dvoboju potencijalno je značio ostanak u prvoligaškom društvu i dogodine. Susret u kojem je domaćin na poluvremenu držao zgoditak prednosti na kraju je arhiviran upravo podjelom bodova.

U prilično izjednačenom dvoboju Aix je u prvom poluvremenu imao prednost 9:5 kao najvišu prednost na susretu, međutim vrlo brzo su se gosti vratili u utakmicu i do kraja susreta trajala je rezultatska neizvjesnost.

Semafor je na kraju pokazivao izjednačujućih 27:27, nakon što je 11 sekundi prije kraja domaću mrežu pogodio kapetan Fenixa Jerome Fernandez. Posljednji napad imali su domaći, ali pokušaj Luca Tobiea obranio je Daouda Karaboue.

Kod Aixa je najistaknutiji pojedinac bio vratar Robin Cappelle s 21 obranom, šest golova je zabio Pierre Marche, a po pet su dodali Nikola Karabatić i Tobie. Kod Toulousea Karaboue je obranio 15 lopti, dok je Fernandez zabio sedam golova.

Selestat Alsace HB - Creteil 34:21 (17:8)

Selestat je također u petak osigurao ostanak u ligi i to uvjerljivom pobjedom protiv Creteila što znači da je momčad Benjamina Pavonija pred ponorom ispadanja. Očajno otvaranje utakmice gostiju odredilo je pobjednika, domaćin je krenuo s 8:1 nakon čega se Creteil više nije mogao oporaviti.

Briljirao je Pawel Podsiadlo s 11 golova, a osam je dodao Michal Salami dok su kod gostiju najefikasniji bili Guy Nyokas i Jeremy Toto s po četiri gola. Davorin Vranić je pogodio jednom iz četiri pokušaja, Mario Obad dvaput iz četiri pokušaja, dok je Dragan Jerković obranio šest udaraca domaćina.

Momčad čije boje brane tri hrvatske internacionalca tako je u najvećoj opasnosti da se u ulozi budućeg drugoligaša priključi davno otpisanom Billereu. Dvije utakmice prije kraja u zaostatku su četiri boda za Tremblayem, no nade postoje s obzirom na dvije upisane pobjede protiv ovog protivnika.

Creteil do kraja još mora odmjeriti snage s Aixom i Chamberyjem, dok ispred rukometaša Tremblaya stoje nešto teži ispiti, Montpellier i PSG.

Cesson Rennes Metropole HB - Saint-Raphael 28:28 (12:13)

Remijem je završen dvoboj neopterećenih Cessona i Saint-Raphaela. Cesson je u posljednjih 15 minuta zaostajao pet pogodaka, točnije 18:23 da bi uspio doći do preokreta i biti u situaciji u kojoj je imao pobjedu u svojim rukama.

15 sekundi prije kraja utakmice Romain Ternel doveo je domaćina u vodstvo (28:27), no onda je u posljednjim trenucima, sa zvukom sirene Aurélien Abily ipak poravnao na konačnih 28:28.

Mathieu Lanfranchi sa sedam i Benjamin Briffe sa šest golova predvodili su Cesson, dok je kod Saint-Raphaela Raphael Caucheteux zabio osam pogodaka uz stopostotan učinak. Abily je dodao šest zgoditaka.

Posljednji susret 24. kola između Ivryja i Nantesa odigrat će se 22. svibnja. Razlog odgode je Nantesov nastup na završnici Kupa EHF.