Sampdoria
Sampdoria 3:2 Juventus
Juventus

Ivan Pavić • subota, 18.05.2013.

U prvoj utakmici posljednjeg kola Serie A susreli su se domaća Sampdoria i novi/stari prvak Juventus. Utakmica koja je ličila pomalo na prijateljski ogled zbog nedostatka imperativa za obje momčadi, rezultirala je s dosta pogodaka i otvorenom igrom...

Juventus je bolje i autoritativnije krenuo u susret, imao je prevlast na terenu, a prvi opasniji udarac imali su u 11. minuti kada je Quagliarella s 20 metara snažno pucao prema golu, ali lopta je išla po sredini Da Costinog vratiju, a vratar domaćih uspio je obraniti. Deset minuta kasnije nova prilika za Juventus. Sa 17 metara iz voleja je pucao Chiellini, ali ni ta lopta nije pronašla put do mreže.

Konačno, u 25. minuti, trud Juventusa se isplatio. Andrea Pirlo poslao je "pirlovsku" loptu s centra igrališta za Quagliarellu na 16 metara, koji uspijeva iskontrolirati loptu i poslati je u mrežu Sampdorije za vodstvo 0:1.

Sampdoria je svoje prilike čekala iz kontranapada, ali priliku za izjednačenje dobili su nakon neopreznog prekršaja Chiellinija za najstrožu kaznu. Iako je Storari pogodio stranu u koju će pucati Eder, ali Brazilac je bio precizan te u 31. minuti poravnao rezultat na semaforu. Do kraja prvog dijela nije bilo prevelikih šansi, osim kada je Quagliarella pucao po vratima domaćih u 41. minuti, ali Mustafi je uspio spasiti da lopta ne uđe u vrata.

U drugom dijelu vidjeli smo otvoreniju igru i više pogodaka. Juventus je i ovaj dio bolje otvorio, prijetio je, a odličnu priliku nije iskoristio Padoin u 55. minuti. Giovinco je poslužio Padoina samog pred Da Costom, ali vratar Sampdorije spašava svoju momčad.

Dvije minute kasnije stigla je osveta. Estigarribia je ubacio iz kornera, a De Silvestri koristi neopreznost Isle te glavom pospremio loptu u mrežu crno-bijelih.

U 70. minuti mogao je Juventus poravnati rezultat, ali nonšalantnost Quagliarelle ih je koštala. Padoin je nabacio na peterac domaćih, a napadač Juventusa šalje laganu loptu ravno u vratara Sampdorije.

Pet minuta kasnije opet se ponovio scenarij kao i kod pogotka za 2:1, kaznila je Sampdoria propuštene prilike Juventusa. Po desnom krilu probio se Estigarribia te poslao loptu u šesnaesterac gostiju. Lopta dolazi do Icardija kojemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Pritiskao je Juventus do kraja, ali do boda nije stigao. U prvoj minuti sudačke nadoknade nadu je vratio lijepim pogotkom s 13 metara Giaccherini. Sampdoria je ipak do kraja izdržala te postigla pobjedu nad novim prvacima Italije.

• Obrisan korisnik19.05.2013. u 12:06
    Očigledno je da im ide protiv Juventusa, ali da su npr. protiv Bayerna igrali u istoj postavi kao jučer, rezultat bi bio strašan. Nešto poput ogleda s Barcom :)
  • etti19.05.2013. u 11:28
    Zadnja 3 puta nisu igrale rezerve i to su preokrenuli s igračem manje u Torinu zadnju utakmicu. U zadnjih 10 utakmica imamo samo jednu pobjedu nad Sampdoriom. Ide im protiv Juventusa kako god okrenuli. Forza Juve!
    etti
  • Obrisan korisnik19.05.2013. u 09:50
    Recept protiv Juventusovih rezervi, da vezni red izgleda onako u stvarnosti (Padion, De Ceglie, Isla, Giach, Pirlo) ovo bi bio rezultat u najmanje 30 od 38 utakmica
  • etti18.05.2013. u 23:21
    Treba odati priznanje Samdoriji - jedini su uz Bayern dvaput porazili prvaka Italije ove sezone i jedina su ekipa Serie A koju Conteov Juventus nije porazio u dvije godine (i jedini su u ovoj sezoni neporaženi). Može se reći da imaju recept za Juventus