Chievo u sudačkoj nadoknadi do boda u Bergamu, bez golova u Bologni

Josip Piršljin • nedjelja, 19.05.2013.

Odigrane su dvije utakmice popodnevnog programa zadnjeg kola talijanske Serie A. Nije bilo pobjednika, Chievo se spasio protiv Atalante u zadnji čas pogotkom za 2:2, dok na utakmici Bologne i Genoe nije bilo golova.

Atalanta je na svom stadionu Atleti Azzurri d'Italia ugostila Chievo u utakmici posljednjeg, 38. kola talijanske Serie A koja nije odlučivala niti o čemu. Momčad iz Bergama već je ranije osigurala ostanak i nije se mogla pomaknuti s 15. pozicije, dok je Chievo mogao napredovati najviše do 10. mjesta.

Hrvatski napadač Marko Livaja vratio se u momčad Atalante nakon suspenzije zbog okršaja sa suigračem Radovanovićem. Ušao je u igru u 36. minuti umjesto De Luce, no nije se u posljednjem ovosezonskom nastupom uspio upisati u strijelce.

Atalanta je povela u osmoj minuti kada je Stendardo iskoristio gužvu u šesnaestercu i glavom poslao loptu u mrežu. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata, no zato je u zadnjih 15 minuta palo čak tri. Thereau je u 76. minuti izjednačio na 1:1, a isti je igrač u 93. minuti zabio za 2:2 nakon što je Giorgi donio novu prednost Atalanti.

Niti u susretu Bologne i Genoe nije bilo rezultatske važnosti, a takva je bila i igra na stadionu Renato Dall'Ara. Susret je završen bez pogodaka i bez velike igre, Genoa će ostati točno iznad zone ispadanja, a Bologna će, ovisno o kasnijim rezultatima, završiti sezonu između 12. i 14. mjesta.