Bundesliga: Grosswallstadt pobjedom nad Balingenom produljio prvoligaški život

Igor Šestak • subota, 25.05.2013.

U petak su odigrane dvije utakmice 32. kola rukometne Bundeslige, a bile su važne za rasplet borbe za ostanak u prvoligaškom društvu. Lemgo je na svom terenu svladao Neuhausen i sasvim ga približio ispadanju u Drugu ligu, dok je Grosswallstadt uspio svladati Balingen i održati se na prvoligaškom životu.

TBV Lemgo - TV 1893 Neuhausen 31:25 (14:13)

Rukometaši Lemga nalaze se u sredini tablice Bundeslige i do kraja sezone predstoji im tek borba za sedmo mjesto s Magdeburgom i Wetzlarom. U tome su očito pronašli dovoljno motiva kako bi u petak svladali Neuhausen i zagorčali mu ostatak prvoligaškog života. Do kraja sezone Neuhausen ima još samo dvije utakmice, a za 15. Gummersbachom zaostaje tri boda i ima utakmicu više. Pobijedi li Gummersbach u subotu Magdeburg, Neuhausen će i službeno postati drugoligaš.

Utakmica kod Lemga za Neuhausen je počela dobro, no u drugoj polovici prvog poluvremena domaćini su preuzeli vodstvo. Na poluvremenu su imali gol prednosti, a odlučujući korak prema pobjedi napravili su u periodu od 37. do 47. minute. U tih deset minuta pretvorili su minimalno vodstvo 17:16 u golemu prednost 24:18 i osigurali relativno mirnu završnicu. Neuhausen je zaprijetio dolaskom na 25:23 u 54. minuti, ali za nešto više nije imao snage i utakmica je završila rezultatom 31:25.

Prvi strijelac Lemga bio je Rolf Hermann s devet pogodaka, šest je zabio Florian Kehrmann, a pet Hendrik Pekeler. Devet golova postigao je i Neuhausenov Marcel Schiller, dok je šest puta mrežu Lemga pogađao Andreas Schröder.

TV Grossvallstadt - HBW Balingen-Weilstetten 28:23 (16:13)

Svoja nadanja u ostanak u prvoligaškom društvu produljio je Grosswallstadt pomalo iznenađujućom domaćom pobjedom nad Balingenom. Stigao je na 13 osvojenih bodova, koliko ima i Neuhausen, ali su mu do kraja sezone preostale tri utakmice i još uvijek ima šansu spasiti se od ispadanja. Balingenu ova utakmica nije previše značila jer je prilično miran na 13. mjestu.

Igrači Grosswallstadta od početka su preuzeli kontrolu i počeli graditi svoju prednost. Tijekom prvog poluvremena tri su puta imali prednost od četiri pogotka, a na odmor su otišli s rezultatom 16:13. Do pet golova prednosti prvi su put stigli u 34. minuti, a samo četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 22:15. Balingen je imao priliku za povratak. U 46. minuti stigao je na minus dva, ali do izjednačenja nije mogao i poražen je s 28:22.

Momčad Grosswallstada do pobjede su odveli Chen Pomeranz sa sedam te Runar Karason i Michael Spatz sa šest golova, dok su se u redovima Balingena sa šest postignutih pogodaka istaknuli Benjamin Herth i Kai Häfner.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938