Bundesliga: Pobjede Flensburga i Füchsea, Minden i Magdeburg podijelili bodove

Igor Šestak • ponedjeljak, 03.06.2013.

U nedjelju su odigrane tri utakmice 33. kola Bundeslige. Flensburg je pobjedom na gostovanju kod Göppingena ponovno preuzeo drugu poziciju, Minden je kod kuće remizirao s Magdeburgom i riješio se briga oko ostanka u ligi, a berlinski Füchse je s minimalnih 29:28 svladao Gummersbach i približio se osvajanju četvrtog mjesta. Gummersbach je propustio prvu meč-loptu za ostanak u ligi, a drugu će imati idućeg vikenda u posljednjem kolu natjecanja.

Füchse Berlin - VfL Gummersbach 29:28 (14:11)

U Berlinu su se sastali Füchse i Gummersbach, klubovi kojima su bodovi itekako bili potrebni. Füchse još uvijek nije osigurao četvrto mjesto ispred novog prvaka Europe HSV-a, a Gummersbach je eventualnom pobjedom mogao osigurati ostanak u prvoligaškom društvu.

Utakmica je dobro počela za Berlinčane. Odlično su igrali u obrani i nakon prvih deset minuta vodili 5:2. U narednim su minutama nastavili povećavati svoju prednost, a najvećih pet pogodaka viška imali su u 24. minuti (12:7). Gummersbach je nešto bolje odigrao završnicu prvog dijela i na veliki odmor otišao s tri pogotka minusa (14:11).

Nastupili Špoljarić i Zrnić, Ninčević odmarao

Ivan Ninčević zbog ozljede nije nastupio u ovoj utakmici, a hrvatski su rukomet predstavljali Denis Špoljarić u redovima Füchsea i Vedran Zrnić u redovima Gummersbacha. Špljarić se već po običaju bavio isključivo obranom, dok je Zrnić uspio zabiti tri pogotka. Najefikasniji igrači Berlina bili su Konstantin Igropulo i Sven-Sören Christophersen sa šest golova, a isto toliko je upisao Gummersbachov Kentin Mahe.

Na otvaranju nastavka Lisice su još jednom odjurile na plus pet. Na ulasku u 36. minutu rezultat je bio 18:13, no tada je Gummersbach započeo svoj povratak. U 44. minuti stigao je na dva pogotka zaostatka (19:17), a na ulasku u posljednjih deset minuta utakmice rezultat je bio 22:21. Preokret se ipak nije dogodio. Domaći su dobrom serijom digli prednost na četiri pogotka pa se ponovno malo opustili.

Pola minute prije kraja Pfahl je doveo Gummersbach na 28:27 i prisilio domaćeg trenera Sigurdssona na minutu odmora. Odlučujući pogodak postigao je Jaszka deset sekundi prije kraja, a konačnih 29:28 postavio je Lützelberger sa zvukom sirene.

Ovom pobjedom Füchse je pobjegao HSV-u na tri boda prednosti, ali ima i utakmicu više. Gummersbach je ostao bod ispred Grosswallstada i o posljednjem putniku u Drugu ligu će se odlučivati u posljednjem kolu. Gummersbach bi trebao imati lakši posao, igra kod kuće protiv otpisanog Neuhausena, dok Grosswallstadtu u goste stiže Kiel.

Frisch Auf Göppingen - SG Flensburg-Handewitt 27:32 (13:13)

Rukometaši Flensburga u nedjelju su napravili novi korak ka osvajanju drugog mjesta Bundeslige. Na neugodnom gostovanju kod Göppingena slavili su rezultatom 32:27 i ponovno izbili ispred Rhein-Neckar Löwena. Imaju isti broj bodova, no Flensburg ima bolji omjer postignutih i primljenih pogodaka. Göppingen i dalje drži 11. mjesto.

Göppingen je odlično otvorio utakmicu i vodio tijekom prve polovice prvog poluvremena. Najveću prednost od 7:4 imao je u 12. minuti, a tri minute kasnije imao je 9:7. Tada su se pokrenuli gosti. Izdržali su sedam minuta bez primljenog pogotka i poentirali četiri puta zaredom. Ipak, ni oni prednost nisu uspjeli duže zadržati i na odmor se otišlo s izjednačenim rezultatom.

U nastavku se igralo izjednačeno sve do ulaska u posljednjih deset minuta. Flensburg je do tada uglavnom držao minimalnu prednost, ali se nije uspio odvojiti. Na ulasku u 51. minutu bilo je 23:22 za goste, a onda su Eggert i Hansen Flensburg odveli na plus tri. Đorđić je u 54. minuti zabio za 27:23, a kad je Knudsen tri minute prije kraja pogodio za 30:25 dilemama oko pobjednika ove utakmice došao je kraj. Flensburg je s konačnih 32:27 osvojio oba boda.

Najzaslužniji za to su Anders Eggert s osam i Petar Đorđić sa sedam postignutih pogodaka. U momčadi Göppingena briljirao je Momir Rnić i zabio 11 golova, no nije imao pravu podršku svojih suigrača.

TSV GWD Minden - SC Magdeburg 26:26 (12:9)

Uzbudljivu utakmicu odigrali su Minden i Magdeburg te podijelili bodove. Domaći mogu žaliti za pobjedom jer su ispustili veliko vodstvo, ali i ovaj bod ih je razveselio jer su njime i matematički osigurali ostanak u ligi. Magdeburg pak drži sedmo mjesto s bodom više i utakmicom više od Wetzlara.

Nakon izjednačenih 25 minuta igre Minden je u završnici prvog poluvremena podigao razinu svoje igre i uoči odlaska na odmor ostvario prednost 12:9. S jednakim odnosom snaga počelo je drugo poluvrijeme i domaćini su stigli do velikih pet golova prednosti (14:9). Tu su prednost uspješno održavali do sredine drugog poluvremena, a onda je Magdeburg u samo pet minuta stigao do izjednačenja na 23:23.

Potom se igralo gol za gol do 55. minute kad su domaćini poveli 26:24. U idućoj minuti Magdeburg je smanjio, a onda je rezultat 26:25 stajao sve do isteka 59. minute. Rezultat je poravnao Weber iz sedmerca, a u posljednjih 70 sekundi nijedna momčad nije uspjela postići pogodaka i svakoj je pripao po bod.

Robert Weber je bio najbolji strijelac utakmice s devet golova (sedmerci 4/5), a u redovima Magdeburga još se istaknuo Fabian van Olphen s pet. Domaće je predvodio Aljoscha Schmidt s osam pogodaka, a šest je zabio Aleksandar Svitlica.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938