Gregory Sertić zabio Benfici, Schalke lakoćom protiv Aachena

Branimir Korać • nedjelja, 14.07.2013.

Prijateljski dvoboj u kasno nedjeljno poslijepodne donijeli su dosta golova. Sedam ih je viđeno u dvoboju Aachena i Schalkea, Šest u susretu Benfice i Bordeauxa te pet u utakmici Dijona i Lillea...

Schalke je gostovao kod Alemannije iz Aachena i slavio s visokih 6:1. Četvrtoplasirana momčad Bundeslige iz prošle sezone potpuno je dominirala utakmicom i glatko je svladala momčad koja je od najvišeg ranga njemačkog nogometa u nekoliko godina došla do regionalne lige.

Već u prvom poluvremenu bilo je sve jasno. Igrala se tek druga minuta kada je Szalai doveo Schalke u vodstvo, a do odlaska na odmor Teemu Pukki pogodio je još dva puta.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom tonu, Schalke je nastavio s dominacijom koju je okrunio golovima Huntelaara, Clemensa i Draxlera, a počasni gol za domaćina postigao je Moslehe

Alemannia Aachen - Schalke 04 1:6 (0:3)

Alemannia Aachen: Löhe (46. Unger), Schumacher (61. Ajani), Göhsl (46. Thackray), Opper (77. Szewczyk), Lejan (61. Strujić), Abel (46. Sangare), Neppe (61. Lünenbach), Marquet (46. Drevina), Dowidat (61. Ahrens), Krasniqi (46. Garcia), Yoshihara (46. Moslehe)

FC Schalke 04: Unnerstall (46. Fährmann), Höger (61. Hoogland), Matip, Höwedes (46. Santana), Fuchs (56. Kolašinac), Farfan (46. Clemens), Goretzka (61. Jones), Neustädter (61. Klingenburg), Barnetta (61. Bastos), Pukki (46. Huntelaar), Szalai (61. Draxler)

Preokretom u drugom poluvremenu Lille je ubilježio pobjedu na gostovanju kod drugoligaša Dijona 3:2.

U zanimljivom dvoboju domaćin je u dva navrata imao prednost, oba puta je strijelac bio Romain Philippoteaux, međutim nije uspio zadržati prednost.

Prvo je na 1:1 poravnao Nolan Roux, zatim na startu drugog dijela na 2:2 Souahile Meite da bi pobjedu Lilleu u samom finišu osigurao mladi napadač Divock Origi.

Dijon - Lille 2:3 (2:1)

Dijon: Reynet, Diabaté, Diallo, Varrault, Paye, Marie, Sankharé, Gastien, Guerbert, Berenguer, Tavares (Još su igrali: Philippoteaux, Perraud, Souprayen Paulle, Remy, Bamba, Cissé, Baradji, Mollet, Achour, Hamzaoui, Thil.)

Lille OSC: Elana, Jeanvier, Baša, Kjaer, Souare, Pedretti, Delaplace, Martin, Rodelin, Ruiz, Roux (Još su igrali: Mouko, Soumaoro, Rozenhal, Beria, Sidibé, Mavuba, Meité, Balmont, Michel, Origi, De Melo.)

U vrlo dobroj utakmici u Nyonu Benfica i Bordeaux su odigrali bez pobjednika 3:3. Bio je to susret preokreta u kojem je Benfica povela pa Bordeaux preokrenuo da bi Benfica u drugom dijelu ponovno stigla do prednosti, ali golom Saiveta u 90. minuti Bordeaux je stigao do remija.

Portugalci su rano došli u vodstvo, već u četvrtoj minuti Lima je zabio za 1:0, ali do poluvremena Bordeaux je poveo s 2:1. Prvo je u 24. minuti potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić poravnao na 1:1 da bi u 44. minuti Henri Saivet upotpunio preokret.

U drugom poluvremena Benfica je ponovno stigla do vodstva i to u svega pet minuta. Prvo je u 62. minuti novak koji je stigao iz Arsenal Sarandija Lisandro Lopez izjednačio na 2;:2, a onda Eduardo Salvio zabio za 3:2. Kada se činilo da će Portugalci stići do pobjede, Henri Saivet je poravnao na konačnih 3:3.

Benfica - Bordeaux 3:3 (1:2)

Benfica: Artur Moraes (Paulo Lopes, 46’), Sílvio (André Almeida, 46’), Luisao (Steven Vitória, 74’), Mitrović (Lisandro López, 46’), Bruno Cortez, Matić, Ruben Amorim (André Gomes, 46’), Salvio (Djaló, 82’), Marković (Gaitán, 46’), Sulejmani (Djuricic, 46’), Lima (Michel, 86’).

Bordeaux: Carrasso, Chalmé, Henrique, Planus, Poundjé, Nguemo, Ben Khalfallah, Sertić, Maurice-Belay, Saivet, Sacko (Još su igrali: Bréchet, Bellion, Faubert, Mariano, Jussie, Jug, Obraniak, Savić)