Branimir Korać • subota, 20.07.2013.

Finalisti Telekom Cupa su Bayern i Borussia iz Mönchengladbacha. Bayern je u polufinalu lako svladao HSV s visokih 4:0 dok je u dvoboju dvije Borussije uspješnija bila ona iz Mönchengladbacha koja je slavila 1:0...

Mönchengladbach je ugostio četiri bundesligaša u borbi za trofej Telekom Cupa. Bayern i domaća Borussia na kraju su se plasirali u finale i u nedjelju će odlučiti o pobjedniku.

Bayern je u svojem prvom ozbiljnom testu na ovim pripremama glatko svladao HSV. Na travnjaku su od prve minute bila sva trojica hrvatskih reprezentativaca, na jednoj strani Mario Mandžukić, a na drugoj Milan Badelj i Ivo Iličević.

Bavarci su očekivano dominirali od prve minute susreta koji je trajao dva puta po 30 minuta, a do vodstva je stigao već u 12. minuti. Prvo je zicere promašio Pizarro, a zatim je Boateng doveo Bayern u vodstvo.

S tih 1:0 otišlo se i na odmor, a u drugom dijelu HSV je dodatno pao i Bayern je to iskoristio.

Prvo je u 41. minuti Mandžukić zabio za 2:0 nakon lijepe akcije Thiaga i Riberyja da bi tri minute kasnije Toni Kroos snažnim udarcem zatresao mrežu momčadi iz Hamburga.

Guardiola je sredinom drugog poluvremena izmiješao momčad, uveo nekolicinu igrača, a jedan od tih koji su ušli s klupe, Thomas Müller, zabio je za konačnih 4:0 na dodavanje Philippa Lahma.

HSV - Bayern 0:4

HSV: Drobny, Sala (46. Mancienne), Sobiech, Westermann, Jansen (46. Rajković), Arslan (46. Rincón), Badelj (46. Demirbay), Beister (46. Skjelbred), van der Vaart (46. Calhanoglu), Iličević (46. Jiraček), Zoua

Bayern: Starke, Lahm, Boateng (48. Kirchhoff), Van Buyten, Alaba, Thaigo (48. Hojbjerg), Kroos, Pizarro (42. Robben), Ribéry, Shaqiri (53. Green), Mandžukić (42. Müller)

U prvom polufinalu sastale su se dvije Borussije, a bolja je bila ona iz Mönchengladbachu. Domaćin turnira je slavio 1:0 pogotkom Filipa Daemsa iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti susreta.

Borussia iz Dortmunda je imala više prilika, bila je nešto bolji protivnik, ali u završnici nije imala mirnoće, posebno se to odnosi na Marca Reusa.

S druge strane domaćin se nije posve povukao, pokušavao je i on, ali sve do 60. minute nije bilo pogodaka.

Kada se već činilo da će finalistu odlučiti jedanaesterci, Mönchengladbach je stigao do pobjede. Raffaela je u 16 metara srušio vratar gostiju Weidenfeller nakon što mu je napadač domaćina uzeo loptu i dosuđen je kazneni udarac. Siguran izvođač bio je kapetan domaćina Filip Daems.

"Moram priznati kako smo imali dosta sreće. Dortmund je imao bolje prilike, možemo još napredovati, posebno u obrambenoj fazi. Dopustili smo im previše laganih ulazaka u prilike", komentirao je Daems.

Borussia (M) - Borussia (D) 1:0

Borussia (M): ter Stegen, Korb, Stranzl, Brouwers, Daems, Kramer, Xhaka, Rupp, Younes, Raffael, Kruse.

Borussia (D): Weidenfeller, Großkreutz, Hummels, Sokratis, Schmelzer, Bender (31. Durm), Sahin, Hofmann, Reus, Gündogan (31. Kehl), Lewandowski (43. Schieber).

• Obrisan korisnik21.07.2013. u 04:06
    gol je gol, na koji god način ga on zabio... i da, onaj pass Thiaga na Riberya kod 2:0 - veličanstveno!
  • Obrisan korisnik20.07.2013. u 23:11
    Mandzukic uvijek zabija ovako na prazan gol, osim onih skarica, no to je vise iznimka koja potvrđuje pravilo.
  • Obrisan korisnik20.07.2013. u 21:17
    vec je bayern nastavio di je i sta prosle sezone,satravanjem.. bravo za thiaga,odlican danas ko i ostatak druzbe pepove..