Branimir Korać • srijeda, 24.07.2013.

Podosta hrvatskih internacionalaca bilo je u akciji u srijedu kada su njihovi klubovi odigravali pripremne utakmice. Pobjede su upisali Slaven Bilić s Bešiktašom, Dario Župarić s Pescarom te Marko Livaja s Atalantom...

Nogometaši Pescare lakoćom su se obračunali s Messinom slavivši s čak 6:0. U prvom dijelu imali su vodstvo 2:0 da bi u nastavku susreta potpuno napunili mrežu slabašnog protivnika.

Marinova momčad je jako dobro ušla u utakmicu i vrlo brzo je povela s 2:0. U 13. minuti Ferdinando Sforzini je doveo Pescaru u vodstvo, a četiri minute kasnije Raffaele Schiavi je povisio na 2:0.

Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 77. minute nakon čega su se igrači Pescare potpuno raspucali. Do kraja susreta pogađali su i Antonio Bochetti, Birkir Bjarnason, Riccardo Maniero i Gaston Brugman.

Što se tiče hrvatskih igrača, Dario Župarić je na poluvremenu zamijenio strijelca Schiavija dok Ante Vukušić nije ulazio u igru. Pescara - Messina 6:0

Pescara: Pigliacelli, Zauri (30' Bianchi Arce), Schiavi (46' Župarić), Capuano (46' Bocchetti), Rossi (46' Frascatore); Nielsen (46' Bjarnason), Viviani (46' Rizzo), Ragusa (71' Brugman); Politano (81' Fornito), Piscitella (71' Di Francesco),Sforzini (46' Maniero).

Messina: Lagomarsini, Caldore (85' Guerriera), Bolzan (85' Leo), Bucolo (75' Di Stefano), Cucinotta, Ignoffo, Paracht, Maiorano (75' Simonetti), Chiaria (65' Siciliano), Guadalupi, Costa Ferreira.

Genoa nije uspjela upisati pobjedu protiv novog člana najboljeg grčkog nogometnog razreda Kallonija. Susret je završen bez pogodaka, Talijani su imali više prilika, međutim realizacija ih nije poslužila.

Trener Genoe Fabio Liverani nije koristio svoje najveće ovoljetno pojačanje Alberta Gilardina koji je zbog lakše ozljede propustio ovaj susret. U prvih 11 od prve minute na desnom beku bio je mladi hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko koji je igrao sve do 64. minute kada ga je zamijenio Sampirisi.

"Odigrali smo dobru utakmicu i prilično sam zadovoljan iako nam je nedostajalo mirnoće u realizaciji. Igrači zaslužuju pohvale jer su se držali onog što smo dogovorili, pokazali su veliku volju i želju", govorio je nakon susreta Liverani za službenu klupsku stranicu.

Genoa - Kalloni 0:0

Genoa: Perin (73' Donnarumma), Vrsaljko (64' Sampirisi), Antonelli, Cofie (64' Biondini), Manfredini (88' Soprano), Portanova (64' De Maio), Santana (67' Šimić), Kučka (90' Di Marco), Konate (70' Jara Martinez), Lodi (90' Rafati), Bertolacci (62' Ventre).

Kalloni: Mapas, Leandro (46' Faria), Anastasiadis, Choronopoylos, Lima (46' Dos Santos), Marcelo (46' Kazakis), Tsiligardakis, (46' Kripidiris) Leozinho, Monousos, Podany, Bouros (46' Gioukaris).

U Villachu su se sastali Southampton i Schalke, a pobjedu je odnijela njemačka momčad koja je slavila s rezultatom 2:0.

U prvom dijelu pogodaka nije bilo, igrali se potpuno ravnopravno, a onda je Schalke u drugom dijelu s dva gola odnio pobjedu.

Do vodstva je momčad iz Gelsenkirchena stigla u 58. minuti kada je Klaas-Jan Huntelaar dobro reagirao na odbijenu loptu poslije udarca Christiana Clemensa.

11 minuta kasnije Schalke je riješio pitanje pobjednika. Obrana Southamptona je loše reagirala, a Joël Matip je iz blizine pogodio mrežu Paula Gazzanige.

Dejan Lovren je odradio svih 90 minuta u dresu Southamptona, jedini koji je cijelo vrijeme bio na terenu uz Jasona Puncheona.

Southampton - Schalke 04 0:2

Southampton: Kelvin Davis (Paulo Gazzaniga 64), Calum Chambers (Nathaniel Clyne 64), Dejan Lovren, Jos Hooiveld (José Fonte 46), Luke Shaw (Danny Fox 64), Victor Wanyama (Jack Cork 64), Steven Davis (Morgan Schneiderlin 46), Lloyd Isgrove (Adam Lallana 46), Jason Puncheon, Jay Rodriguez (James Ward-Prowse 64), Rickie Lambert (Emmanuel Mayuka 64).

Schalke: Timo Hildebrand, Atsuto Uchida, Kaan Ayhan (Joël Matip 46), Benedikt Höwedes (Tim Hoogland 64), Christian Fuchs, Leon Goretzka, Jermaine Jones, Tranquillo Barnetta (Christian Clemens 46), Julian Draxler (Klaas-Jan Huntelaar 46), Michel Bastos (Max Meyer 64), Adem Szalai (Timo Pukki 64).

Atalanta je očekivano nadjačala momčad Lumezzanea rezultatom 3:1. Lumezzane je pružao otpor, pokušavao biti ravnopravan protivnik, ali momčad iz Bergama bila je prejaka.

Favorizirana Atalanta stigla je do vodstva u 25. minuti golom ovoljetnog pojačanja iz Palerma Giulia Migliaccija da bi Lumezzane poravnalo osam minuta kasnije preko Ernesta Torregrosse iz kaznenog udarca. Ipak, u završnici prvog dijela Maximiliano Moralez vraća prednost na stranu Atalante.

Vrlo brzo u drugom poluvremenu Atalanta je povisila na 3:1 pogotkom Danellea Basellija što je bio i konačni rezultat susreta.

Marko Livaja odradio je drugo poluvrijeme.

Atalanta - Lumezzane 3:1

Atalanta: Consigli, Nica, Yepes, Stendardo, Del Grosso, Carmona, Cigarini, Migliaccio, Bonaventura, Maxi, Denis. (Drugo poluvrijeme: Sportiello, Bellini, Lucchini, Canini, Brivio, Giorgi, Baselli, Kone, Gagliardini, De Luca, Livaja.)

Do prve pobjede na pripremama stigao je Slaven Bilić s Bešiktašom svladavši azerbajdžanski Simurq rezultatom 2:1.

Azerbajdžanci su prvi stigli do vodstva, međutim Bešiktaš je uspio preokrenuti rezultat i doći do pobjede. Najvećim dijelom susreta Bilićeva momčad je bila nadmoćna i imala je inicijativu, međutim prave prilike su dugo izostajale.

U drugom dijelu su gosti iz praktički prvog opasnog napada poveli preko Salifa Balla u 51. minuti. Nakon toga uslijedile su brojne izmjene i Bešiktaš je bio sve opasniji.

Tako je u 68. minuti stigao do poravnanja golom Dentinha da bi pet minuta prije kraja isti igrač postao asistent za gol Huga Almeide.

• Obrisan korisnik24.07.2013. u 23:29
    Obrana Southamptona je loše reagirala, a Joël Matip je iz blizine pogodio mrežu Paula Gazzanige. -nazalost Lovren je krivac za taj drugi gol,jako losa reakcija di je promasio cijelu loptu