Monaco
Monaco 4:1 Montpellier
Montpellier

Sportnet • nedjelja, 18.08.2013.

U prvenstvenoj premijeri pred vlastitim navijačima nogometaši Monaca sačuvali su stopostotni učinak i svladali Montpellier s visokih 4:1. U strijelce se ponovno upisao Radamel Falcao, no epitet prvog imena susreta ovoga je puta odnio trostruki strijelac Emmanuel Riviere.

Prvi put u novoj sezoni Monaco je u novom ruhu izašao pred svoje navijače i izborio drugu pobjedu iz dvije utakmice francuskog prvenstva. Montpellier je pružao dobar otpor u prvom poluvremenu, ali je susret prelomljen pogotkom trostrukog strijelca Emmanuela Rivierea neposredno prije odlaska na odmor.

Mrežu gostiju načeo je Radamel Falcao iz kaznenog udarca u 18. minuti, no žilavi gosti vratili su se u utakmicu šest minuta kasnije pogotkom Victora Huga Montana.

Minutu prije odlaska na odmor Riviere je prebacio vratara Pionnierea, svojim prvim pogotkom vratio prednost klubu iz Kneževine i u kasnoj fazi prvoga dijela vrlo vjerojatno i prelomio susret.

U 57. minuti Riviere je postigao svoj drugi i Monacov treći pogodak, a kada je u 64. minuti zbog prekršaja nad Carrascom isključen Daniel Congré, za goste više nije bilo povratka. Deset minuta prije kraja hat-trick i sudbinu Montpelliera zapečatio je opet Riviere i postavio konačnih 4:1 za priključak s Lyonom, Marseilleom i Saint-Etienneom na vrhu ljestvice.

Svih 90 minuta na vratima Monaca odigrao je Danijel Subašić.

• Obrisan korisnik19.08.2013. u 09:31
    neće se baš PSG prošetati do naslova, kako su neki rekli! istina da je većina igrača još od lani i da su dodali izvrsnog cavanija, ali Blanc je novi i trebat će mu vremena da pohvata konce. a uz to, obrana im je preloša! po imenima bi trebali imati izvrsnu obranu (bar za Fr ligu), ali pušta na sve... [više na forumu]