Premiership, 3. kolo, 21.08.2013, 20:45 h
Chelsea
Chelsea 2:1 Aston Villa
Aston Villa

Sportnet • srijeda, 21.08.2013.

U ranije odigranoj utakmici trećeg kola engleske Premier lige nogometaši Chelseaja izborili su pobjedu nad Aston Villom od 2:1. Gosti iz Birminghama na drugom su londonskom gostovanju u samo tri dana pružili sjajan otpor, a imat će štogod prigovoriti i na sudačke odluke.

Samo tri dana nakon otvorenja engleskog prvenstva, Chelsea i Aston Villa su zbog obveza londonskog kluba u europskom Superkupu odigrali susret trećeg kola, a pobjedu je na kraju izborio domaćin rezultatom 2:1.

Londončani su poveli već u šestoj minuti kada je Antonio Luna nesretno nakon obrane Brada Guzana gurnuo loptu u vlastitu mrežu, no u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Christian Benteke postigao je svoj treći pogodak sezone i vratio utakmicu na početak.

Chelsea je do pobjede došao 17 minuta prije kraja nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Frank Lampard, a u mrežu glavom pospremio Branislav Ivanović.

Gosti su nakon utakmice imali pregršt kritika usmjerenih prema glavnom sucu Kevinu Friendu, koji je neposredno prije pobjedničkog pogotka Chelseaja mogao isključiti Ivanovića zbog udaranja laktom Bentekea. Također, u samoj završnici rukom je u svome šesnaestercu igrao John Terry, no sudac je procijenio da nema kaznenog udarca.

"Ovo je bilo teško. Nedostajala mi je Premier liga", rekao je nakon utakmice Jose Mourinho. "Utakmice na Santiago Bernabeuu uglavnom smo komforno dobivali, a ovo je bilo vrlo teško i to mi se sviđa u ovoj ligi. Rekao sam Paulu Lambertu da su zaslužili bod, ne bi bilo nepošteno da su ga osvojili."

"Lako je tužiti se na sudačke odluke, ali Ivanović je očito udario Bentekea laktom i trebao je biti isključen. Jedanaesterac je također bio čist, svi su to mogli vidjeti. Sudac je pogrešno donio dvije velike odluke. Kako može tako pogriješiti, ne mogu to shvatiti", ogorčen je nakon susreta bio trener gostiju Paul Lambert.

• Obrisan korisnik22.08.2013. u 22:17
    Što ovo treba značiti? Da se Chelsea gura, da mu suci pomažu? Na kojim si ti drogama?
  • Obrisan korisnik22.08.2013. u 13:20
    Da, Aston Villa oštećena, tj. čista ruka Terrya u 87. minuti, a o zaleđu Ivanovića o tome se sada da raspravljati... Aston Villa nimalo ne liči na ekipu iz prošle sezone kada su redovno svima bili na redu za bušenje, svaka čast, samo neka tako nastave. I sad jedno pitanje, možda je već negdje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.08.2013. u 00:38