Jelaviću bod u Cardiffu, Lovrenu prvi poraz sezone u Norwichu

Sportnet • subota, 31.08.2013.

Neobično tiho i neefikasno poslijepodne odigrali su nogometaši u Premier ligi uoči dva nedjeljna derbija. U pet je utakmica postignuto samo sedam pogodaka, Jelavićev je Everton izborio bod u Cardiffu, a Southampton s Dejanom Lovrenom upisao prvi poraz sezone na gostovanju u Norwichu.

Everton je i treću ovosezonsku utakmicu završio podjelom bodova, na gostovanju u Cardiffu odigrali su 0:0, pa će Roberto Martinez još malo pričekati na prvu pobjedu na klupi svoje nove momčadi.

Nikica Jelavić odigrao je 68 minuta u redovima gostiju, imao sjajnu prigodu nakon udarca glavom kojeg mu je "skinuo" vratar Marshall, a zatim je zamijenjen Arounom Koneom.

Dejan Lovren je u dresu Southamptona odigrao svih 90 minuta, no njegova je momčad pretrpjela prvi poraz sezone na gostovanju u Norwichu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nathan Redmond, kojemu je to i prvijenac u Premier ligi.

Newcastle je nakon puno muke u susretu s Fulhamom došao do prve pobjede ove sezone, slavili su s minimalnih 1:0 pogotkom Hatema Ben Arfe četiri minute prije kraja. Nešto manje od pola sata odigrao je i Yohan Cabaye, koji je već neko vrijeme na pragu odlaska sa St. James Parka, pa su ga s tribina dočekale podijeljene reakcije navijača.

Vrijednu pobjedu u gostima zabilježio je Stoke City, iznenadili su na Upton Parku nogometaša West Hama i slavili s 1:0. I ovdje je pogodak došao tek u završnici utakmice, osam minuta prije kraja Jermaine Pennant je osigurao bodove sastavu Marka Hughesa.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Crystal Palace je s 3:1 pobijedio goste iz Sunderlanda. Uz dosta sreće u devetoj minuti Daniel Gabbidon donio je prednost domaćoj momčad, a izjednačio je Steven Fletcher sjajnim udarcem glavom u 64. minuti.

Ključni trenutak dogodio se 11 minuta prije kraja, nakon što je kazneni udarac skrivio John O'Shea i zaradio crveni karton. S bijele točke za 2:1 pogodio je Dwight Gayle, a u sudačkoj nadoknadi atraktivnim udarcem s ruba kaznenog prostora Stuart O'Keefe povisio na 3:1.