Igor Šestak • subota, 31.08.2013.

U subotu poslijepodne odigrane su prve dvije utakmice četvrtog kola Ligue 1. Evian je na svom terenu nanio novi poraz Lyonu, a junak tog dvoboja bio je dvostruki strijelac za Evian Kevin Berigaud. U drugoj utakmici Paris Saint-Germain je teškom mukom kod kuće svladao Guingamp i to pogocima u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena...

Četvrto kolo najjačeg francuskog nogometnog natjecanja otvorili su na stadionu Parc des Sports u Annecyju Evian i Lyon. Uoči ovog dvoboja, domaćini su s jednim osvojenim bodom u prva tri kola držali posljednje mjesto ljestvice, a Lyon je tražio prekid crne serije od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima.

Početak utakmice donio je nove loše vijesti za Lavove sa Gerlanda. Igrala se osma minuta kad je Berigaud iskoristio sjajnu dubinsku loptu Barbose i doveo Evian u vodstvo. Gosti su svim snagama pokušali brzo uzvratiti, no u 34. minuti su primili novi udarac, a ponovno ga je zadao Berigaud. Odličnim dodavanjem napadača Eviana uposlio je Wass, a Berigaud hladno poentirao za 2:0.

Lyon je s golemim zaostatkom otišao na poluvrijeme, a nadu je uspio probuditi ranim pogotkom u drugom dijelu. Krasan udarac Ferrija s više od 30 metara bio je prevelik zalogaj za domaćeg vratara Laquaita i gosti su se vratili u igru. Međutim, u preostalih 40 minuta nisu uspjeli napraviti ništa. Čak je Evian do kraja susreta imao bolje prilike te je zasluženo stigao do tri boda. Lyonova je kriza tako produljena na četiri utakmice i reprezentativna će mu stanka itekako dobro doći.

U kasnijem poslijepodnevnom terminu Paris Saint-Germain je na svom Parku prinčeva ugostio Guingamp i ponovno "kidao živce" svojim navijačima. Momčad Laurenta Blanca još uvijek nije zaigrala u skladu sa svojim mogućnostima, no ovoga puta ipak nije kažnjena za slabiju predstavu.

U prvih 45 minuta Parižani su demonstrirali pravi festival promašaja, a najbliže pogotku bili su Ibrahimović i Thiago Silva, igrači čiji su udarci pogađali okvir gola Guingampa. Dobro je branio gostujući vratar Samassa i PSG-u je ponestajalo vremena. Domaćini su nizali i promašivali prilike, sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Tada se ukazao Adrien Rabiot, 18-godišnjak koji je ovoga ljeta stigao u Pariz iz Toulousea. Blanc ga je u igru uveo umjesto Pastorea u 64. minuti, a mladić mu uzvratio pogotkom iz velike gužve nakon jednog slobodnog udarca. Taj je pogodak donio veliko olakšanje domaćinima, a prije posljednjeg zvižduka uspjeli su postići još jedan. Jednu dugu loptu prihvatio je Ibrahimović, nadmudrio svog čuvara i gostujućeg vratara te postavio konačnih 2:0 za PSG.