Bastia s desetoricom obranila domaći teren, novi posrtaj Valenciennesa

Igor Šestak • subota, 31.08.2013.

U subotu navečer odigrano je još pet utakmica četvrtog kola Ligue 1, no strijelci nisu bili raspoloženi. Postignuta su tek četiri pogotka, a prilično nevjerojatno zvuči podatak da su čak tri utakmice završile bez golova. Pobjede su uspjeli upisati tek Bastia protiv Toulousea i Lorient protiv Valenciennesa...

Gledatelji na utakmici Bastije i Toulousea u subotu navečer su bili poput dobitnika na lutriji. Imali su tu sreću da su vidjeli čak tri pogotka, ali i crveni karton. U 37. minuti zbog opasnog je starta isključen domaći igrač Palmieri, no to Bastiji nije smetalo da šest minuta kasnije povede pogotkom Keserua.

Toulouse je brojčanu nadmoć iskoristio u nastavku i u 57. minuti preko Braithwaitea stigao do poravnanja. Očekivala se tada opsada Bastijinog gola, no domaćini su se hrabro postavili i s desetoricom stigli do pobjede. Odlučujući trenutak dogodio se u 67. minuti kad je za 2:1 pogodio Romaric. Ova pobjeda gurnula je Bastiju u gornju polovicu tablice, dok je Toulouse nakon četiri kola posljednji.

Od ostalih utakmica mreža se tresla tek u dvoboju Lorienta i Valenciennesa. Strijelac je bio Aboubakar u 14. minuti, a tim je pogotkom Lorientu osigurao drugu ovosezonsku pobjedu. Valenciennes je pak doživio treći uzastopni poraz, a utakmicu je završio s desetoricom nakon što je u 85. minuti crveni karton zaradio Mater.

Sochaux i Ajaccio tražili su u međusobnom okršaju prvu ovosezonsku pobjedu, no još su jednom pokazali napadačku neučinkovitost. Njihov dvoboj završio je bez pogodaka i oba su kluba i dalje u donjem dijelu tablice. Ajaccio s tri boda drži 17. poziciju, dok je Sochaux s bodom manje 19.

Reims je u prošlom kolu svladao Lyon na Gerlandu, ali u ovom na svom terenu nije uspio biti bolji od Nantesa. Pogodaka nije bilo, a Reims ipak može biti zadovoljniji jer treću utakmicu zaredom nije poražen, dok Nantes za pobjedu ne zna od prvog kola.

Uzbuđenja su se mogla očekivati u utakmici Rennesa i Lillea, no napadači su bili indisponirani i na Stade de la Route. Prvi put ove sezone ove momčadi nisu uspjele postići pogodak, a nakon četiri kola obje na kontu imaju po sedam bodova.

U nedjelju su na rasporedu preostale tri utakmice, a s nestrpljenjem se očekuje derbi Marseillea i Monaca koji je na rasporedu u 21 sat.

• Obrisan korisnik01.09.2013. u 01:02
    zadovoljit će se lyon desetim mjestom, sudbinom Intera iz Milana i neigranjem europe idućih 5 godina