Premiership, 3. kolo, 01.09.2013, 17:00 h
Arsenal
Arsenal 1:0 Tottenham
Tottenham

Sportnet • nedjelja, 01.09.2013.

Drugi nedjeljni derbi u trećem kolu Premier lige odigran je na Emiratesu, gdje je Arsenal pogotkom Oliviera Girouda dobio bitku za sjeverni London. Tottenham je pretrpio prvi poraz ove sezone, a niti nakon 270 odigranih minuta nije postigao pogodak iz igre.

U ogledu velikih sjevernolondonskih rivala, jednoga koji je nekoliko puta ovoga ljeta rušio klupski rekord u transferima i jednoga koji samo dan prije završetka prijelaznog roka još uvijek treba dovesti pravo pojačanje, kao uspješniji je izašao ovaj potonji. Arsenal je pogotkom Oliviera Girouda svladao Tottenham i izbio na četvrto mjesto.

Prvi je zaprijetio domaćin iz slobodnog udarca Santija Cazorle, a Spursi su uzvratili lijepom prigodom Roberta Soldada, čiji je udarac završio u bloku. Trenutak odluke dogodio se pak u 23. minuti, Theo Walcott je ubacio prizemnu loptu za Girouda, a Francuz sjajno podmetnuo nogu i pogodio bliži kut Tottenhamova gola.

Nakon neobično tihog početka drugog dijela Giroud je imao priliku povisiti na 2:0, no njegov udarac blokirao je Danny Rose, a zatim je u 74. minuti u pravom "fliperu" u šesnaestercu domaćina odlično reagirao Wojciech Szczesny, a Giroud blokirao udarac Soldada.

Tottenham je posljednjih desetak minuta pritisnuo Topnike, ali je obrana domaćina izdržala nekoliko neugodnih situacija i sačuvala minimalnu prednost za drugu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Usprkos brojnim pojačanjima momčad Andrea Villas-Boasa i dalje ima velikih problema s realizacijom, jedina dva pogotka ove sezone postigli su s bijele točke.