Monaco 0:0 Toulouse
Toulouse

Pred praznim tribinama u Monte Carlu Monaco i Toulouse sačuvali prazne mreže

Igor Šestak • petak, 23.08.2013.

Nakon što je u prva dva kola Ligue 1 postigao šest pogodaka i osvojio isto toliko bodova, Monaco je u trećem kolu ugostio Toulouse i posustao. Momčad predvođena Radamelom Falcaom nije uspjela pronaći put do pogotka i utakmica koja je igrana pred praznim tribinama završila je s nepopularnih 0:0. Hrvatski vratar Danijel Subašić čuvao je vrata kluba iz Kneževine, no nije imao previše zaposlenu večer.

Treće kolo Francuskog nogometnog prvenstva otvorili su Monaco i Toulouse, utakmicom koja je odigrana u netipičnom okruženju. Naime, tribine stadiona u Monte Carlu bile su sasvim prazne zbog kazne koju su Monacu priskrbili njegovi navijači divljanjem u završnici prošle sezone. Momčad čija je vrata i ovoga puta čuvao Danijel Subašić, a napad predvodio Radamel Falcao, bez pomoći navijača nije uspjela doći do treće ovosezonske pobjede. Utakmica je završila bez pogodaka.

U prvih 45 minuta Monaco je dominirao, no mreže su mirovale. U prvih 20 minuta dvije dobre prilike za domaćine propustio je realizirati Riviere, a u 27. minuti velikim se promašajem istaknuo Carrasco. Toulouseov vratar Ahamada obranio je dobar udarac Fabinha, a Belgijac s pet metara prebacio vrata. Jedini opasniji pokušaj gostiju dogodio se minutu kasnije kad je udarac Treja prohujao s vanjske strane vratnice, a prije odlaska na odmor priliku za Monaco imao je Ocampos, ali nije bio precizan.

Početak drugog dijela donio je nastavak dominacije Monacovih igrača, ali Ahamadina vrata nisu bila ozbiljnije ugrožena. Claudio Ranieri je u 60. minuti s klupe uveo Jamesa Rodrigueza, ovoljetno pojačanje iz Porta, no niti on nije uspio nadahnuti igru kluba iz Kneževine. Igrači Toulousea privremeno su se okuražili i bili su prilično ravnopravni domaćinima, koji su pritisak uspjeli pojačati u samoj završnici.

Ahamada je uspješno obranio udarce Falcaa i Ocamposa iz slobodnih udaraca, dok je Toulalan pravom "bombom" s 25 metara u 87. minuti uzdrmao gredu. Do promjene rezultata ipak nije došlo i Monaco nije uspio nastaviti pobjednički niz. Sa sedam osvojenih bodova nalazi se na vrhu tablice, no teško će na toj poziciji dočekati kraj vikenda. Toulouse je s drugim ovosezonskim bodom ostao u donjem dijelu tablice. Ostale utakmice trećeg kola Ligue 1 igraju se u subotu i nedjelju.

Danijel Subašić prostajao je 90 minuta na vratima Monaca, a osim nekoliko pravovremenih istrčavanja nije imao pravog posla. Gosti u čitavoj utakmici nisu uputili nijedan udarac u okvir njegovih vrata.

• teletabis8923.08.2013. u 23:03
    Šteta za gredu Toulalana, ali je Monaco mogao i izgubiti da Subašić nije zaustavio udarac igrača Toulousa u sudačkoj nadoknadi. Ovo je Monaco trebao dobiti jer će u sljedećem kolu na Veledromu teško osvojiti i bod pored raspoloženog Gignaca.