Verona
Verona 2:1 Milan
Milan

Igor Šestak • subota, 24.08.2013.

Utakmicom Verone i Milana krenulo je novo izdanje Serie A, a na samom početku sezone 2013./2014. dogodila se prava senzacija. Novi je prvoligaš rezultatom 2:1 bio bolji od Milana, a ključnu ulogu u ovoj velikoj pobjedi Verone odradio je dvostruki strijelac Luca Toni.

Nova sezona talijanske Serie A počela je velikim iznenađenjem. Na stadionu Marc Antonio Bentegodi sastali su se Verona i Milan, a igrači novog člana prvoligaškog društva s 2:1 su svladali Rossonere. Junak velike Veronine pobjede bio je 36-godišnji napadač Luca Toni koji je dvama pogocima glavom preokrenuo tijek utakmice.

Massimiliano Allegri u Veroni je izveo sastav s trojicom mladih napadača. Od prve minute zajedno su zaigrali Niang, Balotelli i El Shaarawy, a samo 15 minuta trebalo je Rossonerima za dolazak u vodstvo. Balotelli je lijepo proigrao novog Milanovog veznjaka Polija, koji je prošao između dvojice čuvara pa mirno plasirao loptu pored nemoćnog vratara Rafaela.

Domaćini su nakon primljenog pogotka zaigrali nešto odlučnije, a nagrada im je stigla u 30. minuti. Romulo je izveo udarac iz kuta, a iskusni lisac Luca Toni glavom pospremio loptu u mrežu. Usprkos obećavajućim situacijama na obje strane, rezultat se u preostalom vremenu prvog poluvremena nije mijenjao.

U nastavku prvi su zaprijetili igrači Verone. Glavom je u 51. minuti vrlo dobro pucao Janković, ali se dobrom intervencijom istaknuo Abbiati. Bilo je to upozorenje za goste iz Milana, ali ga oni nisu dovoljno ozbiljno shvatili. Dvije minute kasnije Toni je ponovno bio na pravom mjestu i postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Abbiatija je ponovno svladao udarcem glavom, ovoga puta nakon centaršuta Jankovića.

Rossoneri su u posljednjih pola sata na sve načine pokušali doći do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli. Allegri je uveo Robinha i Emanuelsona, no ni oni mu nisu pomogli. Momčad koju s klupe vodi Andrea Mandorlini izdržala je do kraja i zasluženo proslavila veliku pobjedu.