Inter
Inter 2:0 Genoa
Genoa

Matej Milanović • nedjelja, 25.08.2013.

Inter je drugim poluvremenom slomio otpor Genoe i pogotcima Nagatoma i Palacija upisao pobjedu na startu nove sezone Serie A. Mateo Kovačić ušao je u igru za Inter tijekom nastavka, dok je Šime Vrsaljko odigrao cijeli susret za Genou.

Nakon što su Milan i Juventus debitirali u subotu, u novu sezonu Serie A krenuo je i treći veliki klub talijanskog nogometa, Inter, koji je otvorio natjecanje na San Siru protiv Genoe. Trener Intera Walter Mazzarri se u početnoj postavi pouzdao u igrače koji su u momčadi bili i prošle sezone, od novih je zaigrao samo Hugo Campagnaro. Mateo Kovačić je, pak, krenuo s klupe. Kod Genoe je u prvih 11 zaigrao Šime Vrsaljko, čiji je trener Fabio Liverani debitant na klupi.

U prvom poluvremenu nije bilo udaraca u okvir. Malo veću inicijativu imao je Inter, koji je bio i opasniji. U 12. minuti Andrea Ranocchia pucao je glavom pored gola, a u 26. minuti Fredy Guarin nije uspio skrenuti u mrežu loptu koju je uputio Jonathan.

U nastavku utakmice inicijativa je potpuno prešla na stranu Intera, dok se Genoa uglavnom branila. U 53. minuti Argentinac Emmanuel Icardi uputio je prvi udarac u okvir gola, no njegov pokušaj glavom lako je zaustavio Mattia Perin, perspektivni vratar koji se u Genou vratio nakon prošlogodišnje posudbe u Pescari.

U 57. i 58. minuti dogodila se po jedna prilika na svakoj strani. Prvo je opasno ubacivanje Genoe glavom izbacio Ranocchia, a zatim je na drugoj strani terena Guarin uputio nisku loptu pred Genoin gol, na koju Rodrigo Palacio nije stigao na vrijeme.

U 72. minuti svoju sezonu u Serie A službeno je započeo i Kovačić, koji je zamijenio Estebana Cambiassa. Tri minute kasnije Jonathan je ubacio loptu koju je dirnuo Luca Antonelli i time zavarao svog vratara. Loptu je pred samim golom u mrežu ugurao Japanac Yuto Nagatomo za vodstvo Intera, 1:0.

U 82. minuti Icardi je nakon kornera glavom pogodio prečku, a u idućoj minuti je nakon novog kornera Perin obranio pokušaj glavom Ranocchije. Utakmicu je definitivno riješio Rodrigo Palacio u drugoj minuti sudačke nadoknade. Argentinac je iskoristio odlično dodavanje Guarina i povisio rezultat na konačnih 2:0.

Mazzarri je tako svoju avanturu u Interu otvorio sigurnom domaćom pobjedom protiv Genoe. Inter je na koncu imao 19 udaraca, od čega pet u okvir gola, dok ih je Genoa imala četiri i to niti jednog u okvir. Interu, koji ove sezone želi izbrisati iz sjećanja prošlogodišnje katastrofalno deveto mjesto, ovo je 14. uzastopni pozitivni rezultat protiv Genoe, dok je momčad iz Genove je doživjela prvi poraz na otvaranju prvenstva od sezone 2008/09.

Što se hrvatskih igrača tiče, Kovačić je u 18 odigranih minuta upisao 12 dodavanja uz stopostotnu uspješnost. Vrsaljko je, pak, odigrao cijelu utakmicu, upisao 39 dodavanja, uz 72% uspješnosti, dobio 15 od 22 duela u kojima je sudjelovao, ukrao četiri lopte i presjekao osam dodavanja, dok je u napadu pokušao četiri ubacivanja.

• Obrisan korisnik27.08.2013. u 00:23
    @Torrrente brate... ovo je stvarno druga ekipa za razliku od prošle godine i obrana počinje od napada! Recimo prošle godine Inter nije nikako imao vezni red, stoperi i golman su doslovno bili na streljani! Možda ja imam pogrešno mišljenje, ali mislim da je WM puno ozbiljniji trener i da su svakako... [više na forumu]
  • kuky99026.08.2013. u 13:51
    o bog te samo 3-4 utakmice intera nisam gledao i znam o čemu pričam, da je tolko loš nebi Juventus i još neki veći klubovi biti zainteresirani za njega. Evo još sad stoji na whoscored ranocchia je 14. najbolji igrač po ocijenama i treći branić. Alvarez je jako dobro igrao pred kraj kad su svi bili... [više na forumu]
    kuky990
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 13:26
    kao netko tko je gledao sve utakmice intera prošle sezone mogu reći da je ranocchia odigrao jezivo lošu sezonu.. nije bilo utakmice da nije skrivio gol i još napravio gomilu drugih gluposti. jednostavno je trom, katastrofalno se postavlja, razina čitanja igre mu je ravna nuli.. i na toj razini je... [više na forumu]
  • kuky99026.08.2013. u 11:02
    Ranocchia je prošle godine tamo do 2. mjeseca po statistici bio drugi najbolji obrambeni u ligi. E onda je usljedio pad forme, za to je vjerovatno bila kriva blaga ozljeda pod kojom je igrao skoro sve do kraja sezone. Zašto nekome uvaliti Alvareza i Nagatoma? Pa obojica su dobri, Alvarez jako dobro... [više na forumu]
    kuky990
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 07:40
    čekaj malo izjaviti da je obrana u kojoj je ranocchia beton je ludost. u odnosu na prošlu godinu malo će ih stabilizirat campanagro koji ima tonu iskustva u italiji ali i 33 godine. drugim rječima trebaju tražiti vrhunskog stopera i to pod hitno. vidit ćemo kakav će biti ronaldo ali sumljam da bi... [više na forumu]