Matej Milanović • nedjelja, 25.08.2013.

Napoli Rafaela Beniteza, glavni konkurent Juventusa u borbi za naslov prvaka u Serie A, uvjerljivo je svladao Bolognu na startu sezone. Na utakmici je pred sam kraj zaigrao i Josip Radošević, dok je Marko Livaja odigrao cijelu utakmicu za Atalantu. Pobjede na startu upisali su još Cagliari, Lazio, Roma i Torino, dok su Parma i Chievo odigrali bez golova.

Rafael Benitez, novi trener Napolija, svoj je lov na titulu prvaka Italije započeo domaćom pobjedom s Bolognom, momčadi koja je prošle godine jedina porazila Napoli na San Paolu. Domaći su kontrolirali susret i dominaciju na terenu pretvorili u golove. U 32. minuti Gianluca Curci je obranio pokušaj Mareka Hamšika, a Jose Callejon je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U nadoknadi prvog poluvremena Hamšik je sam u šesnaestercu izigrao Gyorgya Garicsa i vratara Gianlucu Curcija i potom zabio za 2:0. U nastavku susreta domaći su došli i do trećeg zgoditka. Goran Pandev je u 63. minuti namjestio loptu Hamšiku koji je pogodio. Josip Radošević je zaigrao u samoj završnici, zamijenivši u 84. minuti Gonzala Higuaina.

Na papiru najzanimljiviji susret trebao je biti onaj između Lazija i Udinesea. Lazio je u prvom poluvremenu potpuno nadigrao suparnika. U 13. minuti Hernanes je iz teške pozicije zabio za 1:0. Dvije minute kasnije je Ivan Kelava, koji je branio za Udinese, srušio Miroslava Klosea i uzrokovao jedanaesterac kojeg je Antonio Candreva realizirao. Nakon toga izvrsne prilike imali su Stefan Radu, Klose i Senad Lulić, ali ih nisu iskoristili.

Izgledalo je da je utakmica gotova, no 61. minuti Luis Muriel je vratio u igru Udinese. Muriel je startao na rubu zaleđa i potom svladao Federica Marchettija. Priliku za izjednačenje imao je Piotr Zielinski u 75. minuti, koji se našao sam pred Marchettijem i potpuno promašio udarac. Trener Vladimir Petković je tako odveo Lazio do pobjede na startu prvenstva i tako ublažio negativan dojam teškog poraza u Superkupu s Juventusom.

Roma je u lov na Europu s novim trenerom, Rudijem Garcijom, krenula iz Livorna. Tin Jedvaj nije konkurirao za nastup zbog problema s njegovom registracijom vezanom uz to što je maloljetan. U najgorem slučaju moći će zaigrati u prosincu, obzirom da će krajem studenog napuniti 18 godina.

Roma je potpuno kontrolirala igru, stvarala prilike i pogađala okvir vratiju više puta, no trebalo joj je više od sat vremena da probije domaću obranu. U 65. minuti Daniele de Rossi je s 25 metara zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Alessandro Florenzi je povisio na 2:0. Garcia je tako na najbolji mogući način startao karijeru u Romi i svom novom klubu poklonio prvu pobjedu na startu prvenstva nakon sezone 2007/08.

Cagliari i Atalanta igrali su u Trstu, obzirom da Cagliari još ne može igrati na svom stadionu. Cagliari je imao više prilika i više držao loptu, no do prvog gola stigla je Atalanta. Guglielmo Stendardo je zabio u 27. minuti glavom nakon kornera. Međutim samo minutu kasnije Cagliari je izjednačio preko Radje Nainggolana. U nastavku susreta je Cagliari okrunio premoć i Matias Cabrera je zatresao mrežu Atalante za preokret, 2:1. U 75. minuti Marko Livaja je sam pred Michaelom Agazzijem pucao visoko, a četiri minute kasnije pogodio je vratnicu.

Nakon što su skoro primili pogodak za izjednačenje, igrači Cagliarija imali su priliku riješiti susret trećim pogotkom, no udarac Victora Ibarba također je završio na okviru vratiju. Usprkos tome, Cagliari je uspio zaključiti susret u svoju korist s 2:1. Za Atalantu je Livaja odigrao 90 minuta.

Sassuolo je debitirao u Serie A porazom kod Torina. Susret je bio izjednačen i čak su gosti više držali loptu u nogama, no golove je zabijao Torino. U 40. minuti Ciro Immobile je centrirao po zemlji, a Matteo Brighi zabio za 1:0. Drugi pogodak Torina stigao je u 63. minuti. Alessio Cerci si je sam stvorio priliku i lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora za konačnih 2:0. Torino je tako prekinuo seriju s kraja prošle sezone od čak devet utakmica bez pobjede.

Jedina utakmica bez pogodaka bila je ona između Parme i Chieva. U izjednačenom susretu ni jedna, niti druga momčad nisu uspjele zatresti mrežu, usprkos obostranim prilikama. Antonio Cassano je debitirao za Parmu i pritom upisao tri uspješna ubačaja i jedan udarac na okvir vrata, no nije uspio pomoći svojoj momčadi da zabije gol. Kod Chieva je Manuel Pamić cijelu utakmicu odsjedio na klupi.

• etti26.08.2013. u 19:55
    Mislim da su presretni navijači Napolija, Intera i Rome s izgledom tablice hahah neka i njima malo gušta
    etti
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 13:59
    higuain veliki egoist zeli samo on biti strelac nije zelio da se raduje na golove,pandev maestralno dve asistencii,callejon i reina veliko pojacanje
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 09:36
    sassuolo...wtf:)?! nikad čuo!!
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 07:09
    Mislim da se ovi iz Udinesea pitaju šta su to stavili na gol, i panj bi na golu napravio manje štete od Kelave.