Ante Dubravac • nedjelja, 25.08.2013.

U sklopu drugog kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Malage su na svom stadionu dočekali Barcelonu. Pogotkom Adriana gosti su došli do minimalne pobjede.

Aktualni prvaci u novu sezonu su ušli na impresivan način savladavši na Camp Nou Levante rezultatom 7:0 dok je Malaga upisala minimalan poraz na gostovanju kod Valencije.

Zbog ozljede gostujući strateg Gerardo Martino nije mogao računati na svoju prvu zvijezdu Lionela Messija dok je najzvučnije pojačanje Neymar susret počeo na klupi.

Prvi udarac prema vratima gostujućeg vratara Valdesa u trećoj minuti je uputio Tissone, ali je lopta otišla visoko iznad gola. S druge strane u dobroj se prilici našao Sanchez, ali je u pokušaju zaobilaženja vratara previše otišao u stranu pa nije bilo opasnosti za domaćeg vratara.

U 18 minuti Fabregas dobro puca glavom, ali Caballero brani, a već u idućem napadu odlično pronalazi Pedra koji izlazi sam pred domaćeg vratara, ali mu lopta u ključnom trenutku bježi. Deset minuta kasnije iz slobodnog udarca s dvadesetak metara opasno je zaprijetio Antunes, međutim Valdes uz manje probleme odbija loptu u korner.

Barcelona je nastavila s pritiskom pa je nakon dobre kombinacije Inieste i Fabregasa odličnu priliku propustio Sanchez. Prije odlaska na odmor iz voleja je pokušao Darder, ali rezultatske promijene nije bilo. Ipak u 44. minuti gosti su došli do vodstva. S dvadesetak metara je pucao Adriano, Caballero nije najbolje reagirao pa je Barcelona prvih 45 minuta završila s vodstvom 1:0.

I u nastavku susreta domaćini su imali velikih problema kako zadržati loptu u svom posjedu duže od nekoliko dodavanja. U 58. minuti Xavi je izveo slobodan udarac, lopta je došla do Piquea koji glavom pogađa vratnicu.

Do kraja utakmice Barcelona je prijetila preko Neymara koji je u igru ušao u 63. minuti, međutim domaćini su se uspješno branili pa je susret završio s minimalnim slavljem gostiju.

U idućem kolu Barcelona gostuje kod Valencije dok će Malaga bodove tražiti kod Seville.

U drugom večernjem susretu Levante je dočekao Sevillu. Iako su gosti bili osjetno bolji i imali puno više udaraca prema golu nikako nisu uspijevali pronaći put do mreže vratara Navasa pa je dvoboj završio s početnih 0:0. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je za gostujuću ekipu svih 90 minuta, a u 69. minuti je zaradio i žuti karton.

• Obrisan korisnik26.08.2013. u 13:15
    Puno je stvari koji mi smetaju kod današnjih nogometasa, tipa balotelli i njegova slavna izjava da ne slavi golove zato sto mu je to posao, kao slavi li postar kad dostavi pismo? Da mu skresaju plaću na 5000 eura mjesecno koliko bi u normalnom svijetu zarađivao dobar nogometas, vidjeli bi kako bi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 13:09
    Mogu biti ponosan na svoj klub kojeg su napustili Isco,Joaqin,Demichelis,Oneywu,Tulalan,Bounarotte,Saviola,J.Baptista,Pizazon i ostali kako su jućer odigrali protiv Barcelone. Uz malo sreće u 90oj ili kad je Olinga pucao pa pogodio stativu x bi barem izvukli ali nema veze, idemo dalje!
  • orangecrush26.08.2013. u 13:08
    Zamisli samo koliko tek djece gleda npr. Ronalda s divljenjem (koje igrački zaslužuje) pa onda upijaju svaki potez, uključujući i simuliranje. Najgore je kad to najbolji rade. Čast Messiju i još rijetkima...nadam se da će Neymar učiti od njega, a ne ostatka ekipe ili lige.
    orangecrush
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 12:56
    Možda financijsko kažnavanje, a možda i dinamičniji pristup, da ne znam koji po redu vanjski sudac pregledava video, ako postoji osnovana sumnja da je neki igrač simulirao, dojavi glavnom i ovaj ga iskljuci na recimo 20 minuta...ali s obzirom da fifa brani tehnologiju na gol-crti trebat ce jos 200... [više na forumu]
  • orangecrush26.08.2013. u 12:19
    Sve stoji što si napisao. Slažem se da je Lahm najbolji igrač na toj poziciji, ali isto tako mislim da bi mu bilo teže igrati u Barceloni nego što je u Bayernu jer bi branio puno veći prostor. Prošle sezone posebno je Alves morao praktički sam držati desnu stranu napada (po meni greška Tita da se... [više na forumu]