Granada
Granada 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Igor Šestak • ponedjeljak, 26.08.2013.

U posljednjoj utakmici drugog kola Primere Real iz Madrida je kao gost s 1:0 bio bolji od Granade. Jedini pogodak za momčad Carla Ancelottija postigao je francuski napadač Karim Benzema u desetoj minuti, a svih 90 minuta odigrao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić...

Talijanski trener u ovoj utakmici nije mogao računati na Alonsa i Khediru pa se odlučio za napadački orijentirani vezni red s Modrićem i Iscom iza Di Marije, Özila i Ronalda. U vrh napada postavio je Benzemu, a na gol ponovno Lopeza. Domaći trener Lucas Alcaraz prošle je sezone odveo svoju momčad do pobjede nad Realom te se nadao ponavljanju velikog uspjeha, ali je već početak utakmice nagovijestio suprotno.

Samo pet minuta trebalo je gostima za prvu pravu priliku, no Benzema nije iskoristio dobru asistenciju Di Marije. Pet minuta kasnije isti su igrači bili u akciji koja je rezultirala pogotkom. Di Maria je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, Ronaldo nije uspio iskontrolirati loptu na željeni način, ali je ona stigla do Benzeme koji nije imao težak zadatak pogoditi za vodstvo Reala.

U 15. minuti Madriđanima je poništen pogodak. Di Maria je pokušao brzo izvesti slobodan udarac, Özil je odlično iskoristio njegovo dodavanje i svladao Roberta, ali je sudac naredio da se slobodni udarac izvede još jednom jer lopta nije mirovala. Svoju prvu priliku domaćini su imali u 19. minuti, no loše je reagirao El-Arabi. U nastavku prvog dijela s nekoliko se loših poteza istaknuo Ronaldo, dok se Granada nije ozbiljnije približila izjednačenju.

U nastavku Roberto je obranio jedan dobar udarac glavom Ramosa, a igrači Granade su u 57. minuti tražili kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom Arbeloe. Odličnom solo-akcijom istaknuo se u 62. minuti Isco, ali je njegov udarac odsjeo na vratnici. Na Ronaldov pravi pokušaj čekalo se sve do 81. minute. Portugalac je tada napokon dobro opalio, no Roberto je uspio krajnjim naporom odbiti tu loptu. Šest minuta prije kraja domaćini su još jednom tražili najstrožu kaznu, ovog puta zbog starta Casemira na Buonanottea, no sudac Javier Estrada ponovno je ostao nijem.

Posljednja prilika pripala je Ronaldu, no njegov je udarac pogodio vanjski dio mreže. Rezultat 1:0 za Real ostao je do posljednjeg sučevog zvižduka te je momčad iz Madrida drugo kolo zaredom upisala minimalnu pobjedu. Na tablici Primere Real se pridružio Barceloni, Atletico Madridu, Villarrealu i Athletic Bilbau, klubovima koji su osvojili šest bodova, dok je Granada ostala na tri zarađena u prvom kolu.

• Obrisan korisnik27.08.2013. u 00:03
    p.s. sergio ramos čestitao španjolskim vaterpolisticama na zlatnoj medalji osvojenoj 2.8. nakon što je danas ne sluteći gledao snimku http://www.marca.com/2013/08/26/en/football/real_madrid/1377546402.html
  • Obrisan korisnik27.08.2013. u 00:02
    to će ovako umjereno izgledati još neko vrijeme... vjerojatno s pobjedama... samo prijedlog ispravka - minimalna pobjeda je samo 1:0. 2:1 (kao protiv betisa), 3:2 i druge nisu... da je bilo 5:4 sigurno ne biste napisali da je minimalna pobjeda
  • Obrisan korisnik26.08.2013. u 23:38
    a trebali su zaostajat da je sudac svirao penal za granadu :) ...na papiru real lijepo izgleda ! mogo bi cassilas odleprsat ako ne sad onda u prvom mjesecu sigurno ...
  • Yakov26.08.2013. u 23:35
    ovo je već bila uvjerljivija predstava reala ali granada i nije neko mjerilo. no najbitnije je da se ne zaosta za barcom već na početku kao lani