Athletic drugom ovosezonskom pobjedom do prvog mjesta, Getafe u završnici do boda

Maj Gašparac • petak, 23.08.2013.

U petak su odigrana prva dva susreta drugog kola španjolskog prvenstva. U ranije odigranom susretu Getafe i Almeria odigrali su bez pobjednika, a dan je zaključen trijumfom Athletica koji je preuzeo vodeću poziciju na tablici.

Nogometaši Getafea odigrali neodlučeno s Almerijom na domaćem terenu u drugom kolu španjolskog prvenstva. Po jedan osvojeni bod iz ove utakmice bio je prvi ovosezonski za oba sastava koji su upisali poraze u prvom kolu. Podsjetimo, prije tjedan dana Getafe je izgubio od Real Sociedada, a Almeria od Villarreala.

U susret su bolje ušli nogometaši Almerije koji su poveli nakon točno pola sata igre preko Rodrija, no njihovo veselje trajalo je tek dvije minute, dok rezultat nije poravnao Getafeov veznjak Lafita. Rezultat 1:1 stajao je na semaforu samo pet minuta, a u 37. je Almerija ponovno povela preko Soriana. S vodstvom gostiju momčadi su otišle na odmor, a Getafe je bod izborio u završnici susreta zahvaljujući zgoditku Diega Castra iz jedanaesterca.

U kasnije odigranoj utakmici Athletic Bilbao je s 2:0 na svojem terenu svladao Osasunu i drugom pobjedom u početna dva kola zasjeo na prvo mjesto ljestvice. Domaći nogometaši poveli su u 31. minuti zahvaljujući autogolu braniča Osasune Alejandra Arribasa, a konačnih 2:0 postavio je De Marcos osam minuta prije kraja utakmice.