Bundesliga, 3. kolo, 23.08.2013, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:0(0:0) Werder Bremen
Werder Bremen

Damir Žbulj • petak, 23.08.2013.

Dortmundska Borussia uspješno je odradila susret trećeg kola Bundeslige u kojem su pred svojim navijačima svladali Werder iz bremena s minimalnih 1:0. Iako su dominirali tijekom čitave utakmice samo su jednu loptu pospremili u mrežu suparnika, a čovjek odluke bio je Poljak Lewandowski, u drugom poluvremenu dvoboja...

Okršaj Borussije i Werdera bio je susret dvije ekipe koje su u prva dva kola maksimalno odradile svoje zadaće. Werder je šest bodova prikupio nakon dvije 1:0 pobjede te je odmah na prvu bilo vidljivo kako su čvrsti, organizirani te konkretni pred suparničkim vratima. Dortmundski sastav je u prošlom kolu bio bolji od Eintrachta iz Braunschweiga 2:1, dok je u prvom kolu deklasirao Augsburg 0:4, uz hat-trick Aubameyanga.

Očekivana je bila dominacija domaćih od prve minute, ali u prvom poluvremenu nisu pronašli put do mreže gostiju iz Bremena. Najbliži je bio pogotku Blaszczykowski, koji je pogodio okvir gola.

U nastavku je obrana Werdera popustila nakon deset minuta igre. Akcija je krenula od blokiranog udarca Reusa, a odbijenu loptu u prostor gura Grosskreutz, a povratnom loptom Reus na petercu pronalazi samog Poljaka Lewandowskog, koji lakoćom zabija za vodstvo domaćih.

Imala je Borussia još nekoliko opasnih pokušaja do kraja, posebno je atraktivan bio pokušaj Sahina, no, nije na kraju bilo potrebe za uvjerljivijom razlikom. Aubameyang je ušao za posljednjih 20-ak minuta te ponovno ostao bez golgeterskog učinka, Mhitarjan je izašao devet minuta prije kraja, a Kloppa može radovati i povratak kapetana Kehla, koji je odradio čitavu utakmicu.

Gostujući trener Robin Dutt nije računao na usluge hrvatskog stopera Matea Pavlovića.

Borussia je tako sa savršenim učinkom iz tri kola zadržala svoje mjesto na vrhu, a u nastavku kola će Bayern, Bayer i Mainz tražiti priliku za priključak na čelu bundesligaške kolone.

• Obrisan korisnik24.08.2013. u 13:46
    dortmund pod kloppom nikad u prva 3 kola nije imao 9 bodova, prve sampionske sezone mislim da su imali bod nakon 2 kola pa od sljedecih 17 utakmica dobili mozda 15 uz dva remija...definitivno igraju s puno samopouzdanja i usvajaju pobjednicki mentalitet da dobiju i uz losu igru kao u 2. kolu...
  • Obrisan korisnik24.08.2013. u 00:07
    Kakva utakmica,kakvi napadi Dortmunda. Sreća je bila na strani Werdera,mogu biti zadovoljni kako su prošli na ovoj utakmici.