Bundesliga, 3. kolo, 24.08.2013, 18:30 h
Hertha Berlin 1:0 Hamburger SV
Hamburger SV

HSV poražen i u Berlinu, Hertha minimalno slavila

Josip Piršljin • subota, 24.08.2013.

Posljednja utakmica subotnjeg programa trećeg kola Bundeslige odigrana je u Berlinu. Tamo je Hertha s minimalnih 1:0 pobijedila HSV i popela se na petu poziciju prvenstvene tablice. Hrvatski veznjak Milan Badelj odigrao je gotovo cijeli susret za poraženi sastav.

Hertha je nastavila s odličnim igrama na početku povratničke sezone u prvi razred njemačkog nogometa. Nakon što su u prvom kolu s visokih 6:1 svladali Eintracht iz Frankfurta, te odigrali potom 2:2 u Nürnbergu, igrači iz glavnog grada pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Berlinu HSV pred otprilike 60.000 navijača.

Utakmica je bila dosta čvrsta bez previše izglednih prilika na obje strane. U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, a tako je bilo i duboko u nastavku susreta. Momčad Josa Luhukaya uspjela je doći do početnog vodstva 15 minuta prije kraja.

Tada je mrežu Renea Adlera pogodio Gustavo Adrian Ramos, kolumbijski napadač u redovima plavo-bijelih poslije asistencije Nice Schulza. HSV je pokušao do kraja utakmice izjednačiti rezultat, ali njegovi napadači nisu bili raspoloženi.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj bio je u početnoj jedanaestorici kluba iz Hamburga, a Thorsten Fink ga je odlučio zamijeniti tek u 86. minuti kada je ušao Hakan Calhanoglu. HSV je ovim porazom ostao na 13. mjestu prvenstvene tablice, dok se Hertha digla na petu poziciju sa samo dva boda manje od maksimalne četvorke na vrhu.

• Obrisan korisnik25.08.2013. u 01:52
    Badelj je enigma, nekad krivo doda kao ne vidi protivnika ispred, onda se prosece par puta kroz 2-3 igraca pa asistira 2 put Rudnevsu koji fula loptu na 10 metara ili se odbije od njega ko od bandere. Plus nije dosuden cisti faul (a i zuti bogami) kad je kontru vukao... Lam i VdV po meni najmanje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2013. u 20:51
    Slabo, slabo HSV. Gledao sam svih 90`, tesko ce biti ove sezone. Badelj isto izgleda nekako statican.