Toni Rončević • nedjelja, 25.08.2013.

U subotnjim utakmicama španjolskog prvenstva nije bilo većih iznenađenja. Elche je remizirao s Real Sociedadom iako su vodili, Espanyol je na domaćem terenu pobijedio Valenciju, a istu stvar je u neizvjesnoj završnici napravio i Villarreal na svom Madrigalu protiv Valladolida pogotkom Canija...

U prvoj utakmici dana novi prvoligaš Elche ugostio je momčad Real Sociedada. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo već u drugoj minuti golom Corominasa glavom nakon ubačaja iz kuta. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a Sociedad je izjednačio pogotkom Carlosa Vele u 73. minuti poslije centaršuta Xabija Prieta. Elche je tako osvojio prvi bod u Primeri, a Sociedad ima četiri boda nakon dvije utakmice.

Espanyol je na svom terenu pobjedio Valenciju s 3:1 iako je gubio 0:1. Pogodak za goste je postigao Postiga u devetoj minuti nakon asistencije Jonasa. Domaćin najprije poravnava u 31. minuti preko Davida Lopeza nakon kornera Simaoa Sabrose, a gol za vodstvo postižu u 47. minuti preko Stuanija. Točku na i stavlja Thievy Koulossa nakon prodora Lanzarotea dvije minute prije kraja susreta.

U zadnjem susretu dana snage su na Madrigalu odmjerili povratnik u Primeru Villarreal i Valladolid. Stvari nisu dobro krenule po Villarreal budući su gosti poveli pogotkom Javija Guerre u četvrtoj minuti, nakon akcije Oscara i Bergdicha. Rezultat su domaći izjednačili u 37. minuti, a strijelac je bio Giovani dos Santos iz jedanaesterca. Veliko slavlje domaćinu donosi Cani u 84. minuti nakon dodavanja Perbeta.