Balić bundesligašku avanturu u Wetzlaru započeo domaćim porazom od Lemga

Igor Šestak • ponedjeljak, 26.08.2013.

Nakon što je u subotu odigrano prvih pet utakmica nove sezone rukometne Bundeslige, prvo kolo nastavljeno je u nedjelju utakmicama Göppingena i Magdeburga te Wetzlara i Lemga. Sreće za domaćine nije bilo, već su oba susreta završila pobjedama gostujućih sastava i to s dva pogotka razlike. U porazu od Lemga za Wetzlar je debitirao Ivano Balić i postigao jedan pogodak.

HSG Wetzlar - TBV Lemgo 26:28 (15:15)

Ivano Balić neće po dobrom pamtiti svoj debi u Bundesligi. Njegov novi klub Wetzlar poražen je u prvom kolu Bundeslige od Lemga rezultatom 28:26.

Rukometaši Lemga nisu se prepali gostujućeg terena i odlično su otvorili utakmicu. Nakon prvih osam minuta vodili su 6:2 i domaći strateg Kai Wandschneider morao je pozvati minutu predaha. Taj potez mu nije donio neki značajniji pomak pa je Wetzlar na isteku 14. minute imao pet golova zaostatka (5:10). Puno bolji potez povukao je u 19. minuti i u igru uveo Balića. Pojava hrvatskog srednjeg vanjskog na terenu okrenula je situaciju i Wetzlar se vrlo brzo vratio u susret. Topio je prednost Lemga pogodak po pogodak, a Balić je u 29. minuti zabio za 14:14.

Bio je to njegov jedini gol na utakmici, a njegova momčad je u nastavku ponovno popustila. Prvih pet minuta igralo se izjednačeno, a onda su Schneider i Pekeler odveli Lemgo na plus tri. Prednost gostiju nastavila je rasti. U 46. minuti iznosila je 24:19, a Wetzlar nije uspio ponoviti završnicu prvog poluvremena. Put povratka u susret nije pronašao i u konačnici je poražen rezultatom 28:26. Lemgo u posljednjih sedam minuta nije zabio niti pogodak, ali zaostatak domaćina bio je prevelik za preokret.

U pobjedničkoj momčadi najviše su se istaknuli Hermann sa šest i Pekeler s pet pogodaka, dok je Wetzlar predvodio Fäth koji se u strijelce upisao čak osam puta.

Frisch Auf Göppingen - SC Magdeburg 29:31 (12:13)

Ranije u nedjelju snage su odmjerili Göppingen i Magdeburg, a i ta je utakmica završila pobjedom gostiju s dva pogotka razlike. Magdeburg je u ranoj fazi utakmice stigao do prednosti od 4:1, no domaćini su odgovorili serijom od četiri pogotka i vratili se u susret. U preostalom dijelu prvog poluvremena igralo se sasvim izjednačeno, a minimalnu prednost od 13:12 na odmor su odnijeli igrači Magdeburga.

U prvoj polovici nastavka Magdeburg je čuvao vodstvo od jednog ili dva pogotka, no Göppingen je od 44. do 48. minute zaigrao bolje, postigao četiri uzastopna pogotka i poveo 24:22. Gosti su uzvratili svojom serijom od 3:0, a u posljednjih pet minuta se ušlo s izjednačenim rezultatom 26:26. Golovima Bezjaka i Muschea Magdeburg je uspio još jednom povesti s dva pogotka (29:27), a pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj minuti kad je Weber odveo goste do tri pogotka prednosti. Konačnih 29:31 postavio je Schiller na isteku vremena.

Prvo ime susreta bio je Robert Weber, strijelac čak devet pogodaka, dok je Matthias Musche u pobjedu Magdeburga ugradio sedam. Najbolji kod domaćih bio je Felix Lobedank s osam golova, dok je Momir Rnić zabio šest.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310