Deset golova Duvnjaka u pobjedi HSV-a, Flensburg uspio srušiti Kiel

Igor Šestak • ponedjeljak, 25.11.2013.

Rukometni Bundesligaši prošlog su tjedna odigrali osam utakmica 15. kola. Utakmica Hannovera i HSV-a odgođena je za početak prosinca, a od odigranih utakmica najviše je pažnje privukao derbi Flensburga i Kiela. Rezultatom 34:30 Flensburg je branitelju naslova nanio drugi ovosezonski poraz i trenutačno drži prvo mjesto na tablici. Bez Ivana Balića Wetzlar je poražen u Berlinu, a Domagoj Duvnjak je novom sjajnom partijom vodio HSV do pobjede protiv Lübbeckea.

Kad je 15. kolo Bundeslige u pitanju, svakako najznačajnija utakmica odigrana je u nedjelju u Flensburgu, gdje je istoimeni domaćin ugostio vodeći Kiel. Bio je to 76. Landesderby, a Flensburg je odigrao briljantnu partiju i osvojio dva boda koja su ga gurnula na čelo tablice.

Nakon izjednačenog početka utakmice, Flensburg je ogroman korak prema pobjedi napravio u drugoj polovici prvog poluvremena. Uspio je ostvariti golemu prednost i pobjeći Zebrama na čak sedam golova razlike. Rezultat prvog poluvremena bio je 21:14, a gosti niti u nastavku nisu imali odgovor na igru raspoložene domaće momčadi. Veliki zaostatak uspjeli su smanjiti tek u završnici susreta i donekle ublažiti ovaj vrlo uvjerljivi i neugodni poraz. Po isteku 60. minute na semaforu je stajalo 34:30 i bio je to drugi ovosezonski poraz Kiela. Na tablici Flensburg sada ima bod više od velikog rivala, ali i jednu odigranu utakmicu više.

U redovima Flensburga briljirali su Eggert s devet pogodaka i vratar Andersson sa čak 17 obrana. Po šest golova postigli su Mogensen i Svan Hansen. Kod Kiela treba pohvaliti Vujina (10) i Jichu (9) koji su zajedno zabili 19 golova, no ostatak momčadi pružio je prilično skromnu predstavu.

Drugi nedjeljni susret igran je u Berlinu. Füchse s Denisom Špoljarićem u sastavu dočekao je Wetzlar bez ozlijeđenog Ivana Balića (problemi s leđima) i svladao ga rezultatom 27:23. Gosti su se jako dobro držali 40 minuta (15:15), no u završnoj trećini utakmice posustali su i Lisicama omogućili relativno laganu pobjedu. Kad su jednom pobjegli na plus četiri, Berlinčani Wetzlaru nisu dozvolili povratak u susret.

Špoljarić je ostao bez napadačkog učinka, no zato su se istaknuli Horak sa sedam i Zachrisson s pet pogodaka. Za goste su po pet golova postigli Reichmann i Fäth. Na tablici Füchse je treći s bodom zaostatka za Flensburgom, dok je Wetzlar i dalje u donjem dijelu ljestvice, na 12. mjestu, s isto toliko osvojenih bodova.

U subotu Minden je s 26:24 nadigrao Balingen i time pobjegao iz zone koja vodi u Drugu ligu, a od opasne zone pobjegao je i Gummersbach vrijednom gostujućom pobjedom kod Göppingena. Valja istaknuti da su na toj utakmici po 11 pogodak postigli Rnić za Göppingen te Santos za Gummersbach.

Ranije tijekom tjedna domaće su pobjede upisali Lemgo, Emsdetten i Rhein-Neckar Löwen, a s gostovanja kod Magdeburga s bodovima se vratio Melsungen.

HSV uvjerljiv protiv oslabljenog Lübbeckea

U nedjelju je odigrana i jedna zaostala utakmica prvog kola. HSV je u Hamburgu ugostio Lübbecke i svladao ga rezultatom 32:27, a u naslovnoj je ulozi još jednom bio hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak.

Gosti su u O2 Areni nastupili bez Drage Vukovića (ozljeda mišića), Schöngartha i Niemeyera, a to se pokazalo kao prevelik nedostatak. U prvom poluvremenu HSV je ostvario prednost od tri pogotka (14:11), a u drugom je u potpunosti kontrolirao tijek utakmice. Dizali su domaći svoju prednost i do devet pogodaka (30:21), no na kraju im je i pet golova viška bilo sasvim dovoljno za nova dva boda i očuvanje pete pozicije na tablici.

Prvo ime susreta nedvojbeno je bio Duvnjak koji je zabio fantastičnih deset golova iz samo 12 pokušaja (83 posto). Razigravač hrvatske reprezentacije bio je potpuno neuhvatljiv za obranu Lübbeckea, a najveću pomoć pružio mu je Pfahl koji se u strijelce upisao devet puta (82 posto). Blaženko Lacković ostao je bez napadačkog učinka, ali je zaradio jedno isključenje, dok Davor Dominiković nije nastupio. Vrata gostiju čuvao je Nikola Blažičko i upisao deset obrana (24 posto).

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310

• Obrisan korisnik26.11.2013. u 00:05