Uvjerljive pobjede za Kiel, Flensburg i Löwen na otvaranju Bundeslige

Igor Šestak • nedjelja, 25.08.2013.

U subotu je krenulo novo izdanje rukometne Bundeslige. Odigrano je pet utakmica, a favoriti nisu imali većih problema. Kiel, Flensburg i Rhein-Neckar Löwen upisali su uvjerljive pobjede, a uspješno je u sezonu zakoračio i Gummersbach. Najneizvjesniji susret odigrali su Eisenach i Hannover, a u konačnici su spretniji bili gosti i slavili s pogotkom razlike.

Rukometaši Kiela uspješno su krenuli u obranu naslova. U svojoj su dvorani ugostili momčad Bergischera, kluba koji se nakon godine izbivanja vratio u prvoligaško društvo, te ju svladali s uvjerljivih 34:24. Od samog početka utakmice prvaci su nametnuli svoj tempo i gradili prednosti. Nakon sedam minuta rezultat je bio 5:1, a potom su se privremeno "probudili" gosti i smanjili svoj zaostatak na samo dva pogotka.

U završnici prvog poluvremena Kiel je ipak "dodao gas" i stigao do vodstva 16:10, a na samom početku nastavka imao je i osam pogodaka prednosti. Bergischer je još jednom dobro odigrao sredinu poluvremena pa prepolovio svoj zaostatak, no u završnici je posustao i platio to visokim porazom s čak deset pogodaka razlike. U redovima branitelja naslova najraspoloženiji su bili Vujin i Zeitz sa sedam pogodaka, dok su najbolji strijelci gostiju bili Gunnarsson i Szilagyi s pet golova.

Flensburg je pod tjednom bio bolji od Kiela u utakmici Superkupa, a pobjedom je krenuo i u Bundesligu. Na gostovanju kod Mindena slavio je rezultatom 23:18 u utakmici s vrlo malo pogodaka. Gosti su vodili gotovo cijelu utakmicu, ali se nisu uspijevali odvojiti na više od dva ili tri pogotka prednosti. To im je pošlo za rukom deset minuta prije kraja susreta kad su poveli s 19:15 pa mirno priveli utakmicu kraju. Eggert je zabio čak devet pogodaka za Flensburg, dok je domaćine predvodio Svitlica sa sedam.

Uspješan start u novu sezonu zabilježili su i igrači Rhein-Neckar Löwena. Vrlo uvjerljiv nastup imali su na gostovanju kod Balingena i osvojili dva boda pobjedom 30:22. Nakon prvih 30 minuta Lavovi su imali prednost 15:8, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u 40. minuti kad su svojim domaćinima pobjegli na 20:10. Prvi strijelac utakmice bio je Löwenov Gensheimer s osam pogodaka, dok je domaćine sa sedam predvodio Theuerkauf.

Gummersbach je s 27:23 nadigrao Emsdetten, novog člana prvoligaškog društva, a najveće zasluge za tu pobjedu idu Puticsu koji se u strijelce upisao čak osam puta. Najviše neizvjesnosti ponudila je utakmica Eisenacha, trećeg novaka u Bundesligi, i Hannovera, a više sreće u uzbudljivoj su završnici imali gosti te slavili s minimalnih 29:28. Hannover su do pobjede vukli Lehnhoff sa sedam i Sevaljević sa šest pogodaka.

13Gummersbach 34902:969-6726
14Minden 34905:976-7124
15Bergischer 34934:1010-7622
16HBW Balingen-Weilstetten 34905:980-7519
17ThSV Eisenach 34841:1028-18713
18TV Emsdetten 34869:1072-20310