Ukrajinski koš "zatrpan" latvijskim šutevima

Ivan Pavić • srijeda, 11.09.2013.

Prvu utakmicu skupine E na Eurobasketu u Sloveniji, u Ljubljani, odigrali su Ukrajina i Latvija. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su Latvijci dominirali, a posebno je dobar bio šut Latvije. Ukrajinci su se na kraju "ohladili" na -34...

Latvija - Ukrajina 85:51 (24:11, 42:22, 65:32)

Ukrajina je u drugi krug prenijela jednu pobjedu, dok Latvijci nisu prenijeli niti jednu pobjedu. Ipak, nakon današnjeg susreta omjer je izjednačen.

Ukrajina je jedino vodstvo imala u prvoj minuti utakmice kada su poveli poenima Jetera. Bertans je doveo Latviju u vodstvo nakon dvije minute, a Latvija do kraja utakmica nije ispustila prednost. Postupno su je povećavali i na kraju upisali pobjedu 85:51.

Nakon prve četvrtine koja je završila 24:11, do kraja poluvremena uspjela je Latvija povećati vodstvo na 20 poena razlike.

Šut je odlično služio Latvijce, utakmicu su završili s pogođenih 15 trica iz 29 pokušaja, a tri minute prije kraja Latvija je došla i do najviše prednosti od 36 poena razlike.

Do pobjede su Latvijce predvodili Janičenoks s 14 poena i Meiers s double-double učinkom od 11 poena i deset skokova. Kod Ukrajine samo je Gladyr bio dvoznamenkast s 12 poena.

• Obrisan korisnik12.09.2013. u 09:18
    haha, koji hakleri ovi latvijci! u sljedećoj tekmi, kada ih trica izda, gadno će popušiti.
  • litleben11.09.2013. u 17:40
    Kakva je ovo bezvezna tablica sa strane? Trebali ste lijepo napisati omjer pobjeda i poraza.