Srbija teško protiv Belgije na otvaranju drugog kruga

Filip Han • srijeda, 11.09.2013.

Srbija je upisala pobjedu protiv Belgije u nastavku natjecanja u Sloveniji. U izjednačenoj utakmici Srbija je bila nešto bolja u završnici, a presudni su bili odlična obrana i miran šut u završnici utakmice...

Razigrana Belgija bolje je otvorila susret od Srbije. Već na samom početku Belgijci su napravili seriju od 8:0, a u obrani su postavili zonu. Srbija je tu obranu pokušavala riješiti igrom svoje centarske linije, no Belgijci nisu dozvolili Krstiću iKatiću da naprave ozbiljniju štetu pod košem.

Srbiju u početku nije služio ni vanjski šut, sve dok dvije trice nisu povezali Marković i Bjelica te uhvatili priključak s protivnikom. Srbija je tada počela igrati i ozbiljniju obranu, te više nije dozvolila lake poene koje su do tada primali. Na kraju prve četvrtine Srbija je prodorom Markovića imala vodstvo od 19:18.

Drugu četvrtinu obilježila je izjednačenost, iako se u nekoliko navrata činilo kako bi probuđena Srbija mogla pobjeći na veću razliku. Za Belgiju su se u tim trenucima ukazali Moors i Beghin koji su tricom, odnosno polaganjem zadržali Srbiju na manjoj razlici. Na poluvrijeme je momčad Dude Ivkovića odnijela prednost od četiri poena.

Početak drugog poluvremena za Srbiju je izgledao slično kao i onaj u prvom. Forsirala se centarska linija, točnije Krstić koji je napokon proigrao i postigao prvih osam poena Srbije u trećoj četvrtini. Srbija je igrala i sjajnu obranu, no nisu uspjeli stvoriti razliku zbog previše izgubljenih lopti, bilo ih je čak devet u toj četvrtini. Pred početak posljednje dionice igre Srbija je imala prednost od 54:51.

Belgija ni u posljednjoj dionici nije dozvolila značajnije odvajanje srbijanske reprezentacije. Košem Krstića Srbija je došla na prednost od devet poena, no ponovno su izgubljene lopte vratile Belgijce u utakmicu. Ušlo se u napetu završnicu, a srbijanskim junakom može se prozvati pouzdanog Stefana Markovića koji je pri rezultatu 63:65 prvo zabio tricu, a zatim i dva bacanja.

Belgija je još jednom pokušala dostići zaostatak, bila je i prilično blizu nakon osvojene lopte 22 sekunde prije kraja, no više nije uspjela poentirati. Bacanja su zabili Bogdanović i Kalinić te postavili konačan rezultat od 69:76.

Pobjednike su predvodili Nenad Krstić sa 17 poena i pet asistencija, Marković s 15 poena, te Bogdanović s 12 poena i pet skokova. Treba spomenuti i odličnu igru 19-godišnjeg Vasilija Micića koji je odlično izgledao na mjestu playmakera, a upisao je pet poena i dvije asistencije. Kod poraženih 16 poena je postigao Mukubu, po 12 su dodali Van Rossom i Beghin.

• Obrisan korisnik12.09.2013. u 10:36
    super cura komentira, glas je takav da treba malo navikavanje na njega, al ok. :) inače ih je srbija trebala prelomit 2-3 puta, ali prvo neke lude trice belgije, pa zaredane izgubljene lopte srbije... ima zanimljivih igrača tamo
  • Obrisan korisnik12.09.2013. u 10:02
    jbg...belgija nije naivna, a srbija je najviše oslabljena od svih repki na ovom EP-u, tako da nije za očekivati da će 'razvaliti' belgijance.
  • Obrisan korisnik12.09.2013. u 08:29
    Dobra je cura. Kuži košarku a intonacija i boja glasa me ne zamaraju. Zamara me kad gledam utakmicu a neko me davi glupostima kao npr. šta je neko odigrao prije 25 godina...
  • Obrisan korisnik12.09.2013. u 04:01