Hrvatska protiv Finske želi otključati vrata četvrtfinala

Bernard Jurišić • četvrtak, 12.09.2013.

Prije dvije godine u Litvi Hrvatska je otvorila Europsko prvenstvo pobjedom protiv Finske. Ovog puta Finci su nam prepreka na otvaranju drugog kruga, a pobjeda bi obje reprezentacije značajno primaknula željenom četvrtfinalu...

Celje smo ostavili iza sebe, pred nama je Ljubljana. Hrvatska košarkaška reprezentacija danas od 14:30h igra prvu utakmicu drugog kruga protiv najugodnijeg iznenađenja dosadašnjeg dijela Europskog prvenstva u Sloveniji - reprezentacije Finske.

Finci su bili jedna od dvije reprezentacije koje je Hrvatska pobijedila prije dvije godine u Litvi. Nama nije bilo dovoljno, ali Finci su već tada pokazali koliko su neugidni i za razliku od Hrvatske plasirali se u drugi krug.

Hrvatska - Finska (2-0)

EP 1995: Hrvatska - Finska 92:77
EP 2011: Hrvatska - Finska 84:79

U Sloveniji je gotovo ista finska momčad kao i u Litvi, ali dodatno napunjena samopouzdanjem i dobrim rezultatima. Nedostajat će im tek ozlijeđena legenda njihove košarke, 37-godišnji Hanno Mötölä, koji je igrao u obje dosadašnje utakmice između Finske i Hrvatske. Prije dvije godine u Litvi, ali i prije ravno 18 godina na Europskom prvenstvu 1995., zadnjem na kojem je Hrvatska osvojila medalju.

Ozljeda je usporila i Teemua Rannikka, njihovog prvog razigravača koji će ipak nastupiti protiv Hrvatske. Opasnosti uglavnom vrebaju s vanjskih pozicija (Koponen, Salin, Huff), ali nisu bezopasni ni u reketu (Lee, Kotti, Muurinen).

Ipak - nastavi li se i u Ljubljani borbena i agresivna igra Hrvatske posebno u obrani, kvantiteta kvalitete bi definitivno trebala prevagnuti na stranu Hrvatske.

"Neugodni su, agresivni, brzi i imaju vrlo raznovrsnu igru, ne žive samo od šuta. Čeka nas teških 40 minuta 'radne' košarke i morat ćemo biti na visokoj razini u svim elementima igre", kazao je izbornik Jasmin Repeša.

U našoj skupini danas su na programo još dvije utakmice. Grci će protiv Španjolske tražiti prvu pobjedu u drugom krugu, a Slovenija će pokušati Italiji nanijeti prvi poraz na natjecanju.

Skupina F: Hrvatska - Finska (14:30h), Grčka - Španjolska (17:45h), Slovenija - Italija (21h).

• Obrisan korisnik12.09.2013. u 15:14
    39-20 na poluvremenu za naše dečke.....braaavooooo! gazimo ih obranom! to je to...samo tako nastavite i u drugom poluvremenu!!
  • Obrisan korisnik12.09.2013. u 15:06
    shvaćamo ih ozbiljno, na sreću i to rezultira (za sada) GAŽENJEM:)) 33-15 za nas u 17-oj minuti:)! aaajmooooo:)!
  • pikepiletina12.09.2013. u 14:14