Toulouse 29:29 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Rukometaši Fenixa već na startu prvenstva zaustavili PSG, svakome po bod

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.09.2013.

Nakon prošlog vikenda odigranog Trofeja prvaka susretom između Fenixa i Paris Saint Germaina započela je nova prvenstva utrka u Francuskoj. Sastav iz Toulousea pokazao se ozbiljnim protivnikom te je susret završio podjelom bodova...

Fenix Toulouse - Paris Saint Germain Handball 29:29 (16:16)

Francuska rukometna liga startala je večeras dvobojem između Fenixa i PSG-a. Sastav domaćina namučio je Parižane, a predvođen raspoloženim Jeromeom Fernandezom prvih pola sata zaključio je u egalu. Očekivanu pobjedu rukometaši Philippea Gardenta nisu uspjeli izboriti niti kroz uzbudljivu završnicu pa je tako svakome pripao po bod.

U prvom poluvremenu pred protivničkim su vratima dominirali već spomenuti kapetan Francuske Fernandez koji je na odmor otišao s učinkom 8/11, dok su najviše problema domaćem vrataru, prinovi iz Granollersa De Vargasu stvorili Honrubia i Kopljar s četiri pogotka uz stopostotan učinak našeg reprezentativca.

4/5 Kopljara, Vori pocrvenio

Kapetan Fenixa Fernandez u ovaj je premijerni bod ugradio devet pogodaka čime je ponio i titulu najboljeg strijelca susreta, dok je kod PSG-a dva pogotka manje postigao Honrubia, a pet se puta u listu strijelaca upisao Melić. Kopljar je ostao na četiri pogotka iz prvog dijela uz jedno isključenje, a toliko je postigao i Hansen. Hrvatski reprezentativac zbog ozljede je napustio igru već početkom drugog dijela.

Igor Vori je u prvenstvenom debiju bio precizan dva puta iz tri pokušaja no šuterski učinak zasjenio je raniji odlazak pod tuševe. Jakov Gojun igrao je samo obranu ispred Annonaya, koji je skinuo posljednji šut Fernandeza, i Sierre koji su se izmjenjivali na vratima Parižana te su stigli do zajedničkih 12 obrana koliko je imao i domaći dvojac Pardin - De Vargas.

Osim uvodne prednosti od dva pogotka, odnosno 5:2 iz šeste minute, Gardentovi rukometaši do odlaska na odmor nisu pronašli recept kako se rezultatski odlijepiti od domaćina. Sastav iz Toulousea uhvatio je priključak u 11. minuti. Za 6:6 pobrinuo se Fernandez svojim prvim pogotkom, a kada se u nastavku otvorilo njemu i momčad je lakše držala korak s braniteljem naslova.

Loic Van Cauwenberghe svojim je trećim pogotkom otvorio nastavak dvoboja te je Fenix tim zgoditkom prešao u prednost. Sjajno su domaći rukometaši otvorili to drugo poluvrijeme te je klupa PSG-a nakon 43 minute igre kod 23:20 i malo nakon crvenog kartona Igora Vorija, bila primorana zatražiti minutu odmora.

Međutim, ni u narednim minutama stanje na semaforu nije se mijenjalo, gosti su i dalje hvatali dva do tri pogotka zaostatka. Desetak minuta prije kraja time-out je, kako njegovu momčad ne bi uhvatila euforija, pozvao i domaći trener Joël da Silva.

Šest minuta prije kraja, nakon što je Fernandez zaradio isključenje, Melić pogađa za 24:26, odmah nakon toga i Honrubia za korak pred izjednačenje, no na drugoj strani Fenix svojim pogocima vuče Valentin Porte. Priliku da konačno izjednači imao je Hansen no suđeno je probijanje u napadu što je na drugoj strani iskoristio Fernandez.

U samu završnicu, posljednju minutu i pol, ušlo se s pogotkom prednosti za Fenix i tada je domaća struka još jednom zatražila minutu predaha. Porte je u nastavku pucao preko gola i to je gurnulo PSG u priliku za izjednačenje što koristi Melić i postavlja 29:29. Neiskorišteni šut, ovoga puta Fernandeza s linije sedam metara dao je priliku gostima da eventualnim pogotkom osvoje puni plijen, no na drugoj je strani pogriješio i Honrubia.