Chambéry iz Rennesa nosi bod, Montpellier uvjerljiv protiv Aixa

Mihaela Bradovski • petak, 13.09.2013.

Nakon što su u premijernom dvoboju nove rukometne sezone u Francuskoj Fenix i PSG podijelili bodove uzbuđenja nije manjkalo niti u petak, posebno u dvoboju Cessona i Chambéryja koji je također završio remijem. Montpellier je uvjerljivo dobio Aix dok se na putu do prve ovosezonske pobjede protiv Nimesa namučio Saint-Raphael...

Cesson Rennes Metropole HB - Chambéry Savoie 30:30 (15:15)

Baš poput jučerašnjeg dvoboja između Fenixa i PSG-a i onaj između Cessona i Chambéryja Damira Bičanića završio je bez pobjednika. Hrvatski reprezentativac propustio je Trofej prvaka prošloga vikenda, prvo natjecanje sezone na kojem je njegova momčad stigla do prvog naslova nakon 11 godina. Dovoljno oporavljen Bičanić je zaigrao u petak i u ovaj remi ugradio jedan zgoditak iz četiri pokušaja.

U sastavu kluba iz Rennesa od ovoga ljeta svoje mjesto ima i Damir Batinović koji je također četiri puta pucao prema protivničkim vratima od čega je dva puta bio precizan. Od samog početka utakmice na obje se strane izmjenjivala prednost od pogotka, odnosno dva, a upravo se za +2 u 28. minuti svojim prvim pogotkom pobrinuo Batinović. Drugi je postigao u nastavku točnije u 48 minuti. Cesson je i tada držao dva gola prednosti.

Tu prednost domaćin je do ulaska u posljednjih 10 minuta uspio izgubiti, dva brza pogotka postigli su Nyokas i Marroux, a već u idućem napadu Chambéry je do minimalne prednosti doveo Marko Panić. Isti igrač sedam minuta prije kraja poentira za 27:25 te gosti prednost drže sve do posljednje minute i gola Mathieua Lanfranchija. Do kraja su se u strijelce još upisali Dore za domaći i Gregoire Detrez za gostujući sastav.

Upravo su njih dvojica predvodili napade svojih momčadi. Dore se u listu strijelaca upisao sedam puta, Detrez jednom manje, a šest je golova postigao i Nyokas. Na razini su bili i vratari na obje strane. Cessonov Genty skinuo je 13 protivničkih pokušaja, dok je Dumoulin bio uspješniji za jednu obranu.

Montpellier - Aix en Provence 40:28 (21:12)

Od za sada četiri odigrana susreta najlakši posao imala je momčad Montpelliera. Sastav Patricea Canayera prošloga je vikenda potpuno pomlađen završio na posljednjem mjestu na Trofeju prvaka, prije toga prokockao je nastup u Ligi prvaka, no prvo je kolo uspješno arhivirao.

Na domaćem je terenu svladan Aix, čiji je savjetnik za igru ovoga tjedna postao Zvonimir Serdarušić, uz odličnu predstavu Dragana Gajića. Slovenski reprezentativac postigao je 10 pogodaka, a slijedili su ga Grebille, Kavtičnik i Tej s pet. Goni Leoz bio je najuspješniji šuter u dresu Aixa, domaću mrežu pogodio je sedam puta, a svojih šest dodao je Vasilakis. Omeyer se domaćoj publici nakon povratka iz Kiela predstavio s 12 obrana.

Gosti su u prvom poluvremenu bili precizni svega 12 puta u odnosu na 21 domaći pogodak što je rukometašima Montpelliera osiguralo pristojnu zalihu za nastavak u kojem su bez previše stresa priveli priču kraju. Ovom uvjerljivom pobjedom nakon nepunog prvog kola zasjeli su na prvo mjesto.

Saint-Raphael - Nimes 35:33 (18:13)

Kao domaćin uspješan je bio i Saint-Raphael, no do prve ovosezonske pobjede stigao je teže od očekivanog. Na drugoj strani terena stajala je momčad Nimesa, uz Dijon novi član elitnog društva te se već u ovom premijernom nastupu pokazao kao tvrd protivnik. I dok se u prvom poluvremenu činilo kako će sastav Christiana Gaudina mirno stići do slavlja, nastavak gosti dobivaju rezultatom 20:17. Ipak, za dva pogotka premalo.

Tri minute prije kraja domaći su rukometaši držali tek pogodak prednosti i bilo je jasno kako će se pobjednik tražiti kroz uzbudljivu završnicu. Tu minimalnu prednost iz 57. minute Saint-Raphael je minutu prije kraja uspio udvostručiti, pogodak nakon kojeg je stavljena točna na i postigao je Morten Olsen, a prethodilo mu je isključenje Gallega.

S 10 pogodaka odličnu je večer imao domaći Caucheteux, dok su na drugoj strani najviše, po sedam zgoditaka, postigli Saurina i Scaccianoce. U dresu Saint-Raphaela sjajan je bio i vratar Slaviša Đukanović koji je zaustavio 17 protivničkih šuteva, jedan više od Nimesova dvojica Desbonnet - Idrissi.