Dunkerque i Nantes uspješni na gostovanjima, debi Vrankovića

Mihaela Bradovski • subota, 14.09.2013.

Domaćom pobjedom Selestata te gostujućim slavljima Dunkerquea i Nantesa u subotu je kompletirano prvo kolo francuskog rukometnog prvenstva...

Tremblay en France - Dunkerque Grand Littoral 26:30 (12:16)

Sastav Dunkerquea u novu je sezonu krenuo porazom u finalu Trofeja prvaka, no prvenstvenu utrku započeo je osvajanjem prvog punog plijena. Momčad Patricka Cazala slavila je na gostovanju kod Tremblaya rezultatom 30:26.

Početne minuta pripale su domaćinu, no nakon 20 minuta igre i prvog pogotka Baptista Butta Dunkerque dolazi u prednost i više je ne ispušta. Do odlaska na odmor Tremblay je pao u minus od četiri pogotka, a s identičnom razlikom je dvoboj i okončan.

Po osam pogodaka postigli su Butto za pobjednički sastav i Tuzolana za Tremblay, a jednom se u strijelce u dresu domaćina upisao i Vladimir Ostarčević. Taj jedini pogodak postigao je u sedmoj minuti za vodstvo svoje momčadi od 5:3.

US Ivry handball - Nantes 24:29 (6:14)

Uspješan je na gostovanju bio i Nantes Stefana Vujića koji se posebno u prvom poluvremenu pokazao prevelikim zalogajem za momčad Ivryja. Domaćin je u prvih pola sata tek šest puta pronašao put do protivničke mreže i iako je u nastavku uspio smanjiti zaostatak bilo je to i dalje nedovoljno za makar premijerni bod.

Najuspješniji šuter na dvoboju bio je Maqueda sa šest pogodaka, a po pet su njegovi suigrači Claire i Rivera, odnosno Mabire i Sebastian Simonet na drugoj strani. Vujić se nije upisao u listu strijelaca. Iako na ovom susretu nije palo pogodaka koliko na nekim susretima u prethodna dva dana razlog tome nisu bili raspoloženi vratari. Domaći dvojac skupio je sedam, a gostujući šest obrana.

Selestat Alsace HB - Dijon Bourgogne Handball 25:21 (16:7)

Jedini uspješni domaćin večeras bio je Selestat koji je s 25:21 svladao novog člana LNH, momčad Dijona. Baš kao i Ivry, i gosti u prvom poluvremenu nisu imali velikog uspjeha pred protivničkim vratima, poentirali su tek sedam puta što niti puno bolja igra u nastavku nije mogla ispraviti.

Dijonu tako nije pomoglo niti sjajnih 15 obrana vratara Stojinovića, ali niti Redei koji je sa sedam pogodaka bio najbolji strijelac utakmice. Najviše problema gostujućem vrataru stvorio je Beretta sa šest zgoditaka. Svoj prvi nastup i prvi pogodak u francuskom prvenstvu za Dijon je postigao i Jakov Vranković.