Hrvatska nastavlja gaziti u Sloveniji, pobjeda protiv Italije za četvrtfinale Europskog prvenstva!

Bernard Jurišić • subota, 14.09.2013.

I šestu pobjedu u nizu ostvarila je hrvatska košarkaška reprezentacija na Europskom prvenstvu u Sloveniji! Protiv Italije je Hrvatska loše ušla u utakmicu, ali sjajnim drugim poluvremenom kolo prije kraja osigurali četvrtfinale...

Hrvatska je protiv Italije u utakmicu ušla s puno, možda i previše respekta prema protivniku. U prvoj četvrtini hrvatski napad bio je loš, promašili smo šuteve i nismo uspijevali spuštati lopte na centre, što su Talijani kaznili i na prvi odmor otišli s prednošću 8:17.

Još polovicu druge četvrtine Talijani su igrali svoju igru, a Hrvatska se tražila. 11:24 bila je najveća prednost Italije u 14. minuti. A onda je motore upalila Hrvatska.

Bogdanović je svoje prve poene postigao u 15. minuti i odmah napravio sedam u nizu. Slijedile su ga trice Ukića i Drapera za 28:32, a na poluvrijeme smo otišli sa zaostatkom 31:36.

U trećoj četvrtini Hrvatska je dodatno podigla agresiju u obrani, uspjeli smo ostaviti talijanske šutere bez otvorenog šuta, ostavljajući prostor centrima koji su im lošija strana. Trica Simona Hrvatsku pvi put dovodi u vodstvo u 23. minuti - 41:40.

Tada se otvorilo, sjajna obrana bila je nadograđivana odličnim napadom, a šest poena Ukića u nizu odvelo je Hrvatsku na 57:45 na kraju treće četvrtine. Pet tisuća hrvatskih navijača slavilo je na tribinama veliki preokret Hrvatske, koja je treću četvrtinu dobila s čak 17 razlike.

U zadnjoj četvrtini otišli smo na najviših 64:49 u 34. minuti, no nekoliko ekstra poteza Datomea vratilo je Italiju na 70:66 tri minute prije kraja. Tada je na scenu stupio Cusin, promašio zakucavanje, pa napravio faul u napadu, a Hrvatska je imala odgovor. Simon pogađa za 72:66 minutu i pol prije kraja, pa pogađa bacanja i Hrvatska je mogla početi slaviti!

Bojan Bogdanović je završio utakmicu s 18 poena, Simon je dodao 14, Ukić 13, Draper 12. Kod Talijana je visoko odskakao Luigi Datome s 24 poena i sedam skokova.

Hrvatska je tako kolo prije kraja osigurala plasman u četvrtfinale, a u posljednjem kolu u ponedjeljak protiv Grčke pobjedom može osigurati i prvo mjesto, time i lakšeg protivnika u prvoj eliminacijskoj rundi.

• Obrisan korisnik16.09.2013. u 09:21
    Bio na tekmi u subotu...ludnica...6000 naših ljudi na tribinama...navijanje, pjesma, živciranje i veliko veselje na kraju!!Koja pobjeda!Ako četvrtfinale u srijedu budemo igrali barem u 18h eto mene opet u ljubljani..ranije s posla i opet poderati grlo i dlanove:))!p.s. mislim da danas grke gazimo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 09:40
    Finalu protiv Spanjolske...igramo ko kuci da smo...asto ne bi moglo???
  • narada10815.09.2013. u 08:48
    uff igramo četvtrfinale sa dobrim šansama za prolaz.
    narada108
  • Obrisan korisnik15.09.2013. u 00:00
    Bravo dečki, moglo je to i lakše proći ali smo sami dali Talijanima šansu iako je bilo očito da smo bolji od njih.
  • pikepiletina14.09.2013. u 23:45
    prije 20 godina su nam Grci bili mušterije i derali smo ih gdje smo stigli. onda su se stvari odjednom preokrenule i Grci su nam postali crne mačke. nakon ova lude serije pobjeda, imam osjećaj da je došlo vrijeme da vratimo stari odnos s našim Mediteranskim susjedima. AJMO NAŠI